Hra Medal of Honor má už svou první oběť

Sedm členů speciální jednotky SEAL, z nichž jeden se podíleli na operaci, při které byl zabit Usáma bin Ládin, bylo potrestáno za kárný prohřešek.

Podíleli se totiž na přípravě nové hry Medal of Honor Warfighter. Najala si je firma Electronics Arts jako placené externí konzultanty, aby jí pomohli udělat hru co nejvíce realistickou. Ačkoliv se v dané hře nesetkáte s žádnou misí, která by jakkoliv připomínala útok na sídlo bin Ládina, budou brát potrestaní vojáci další dva měsíce poloviční plat a o jakémkoliv povýšení v budoucnu si už mohou nechat jenom zdát. Spekuluje se nad tím, čím konkrétně se vojáci provinili. Údajně prý vyzradili vývojářům informace týkající se bojové taktiky a hlavně – jako členové SEAL by se měli vyhýbat jakékoliv pozornosti médií či sdělovacích prostředků (hry nevyjímaje). Další čtyři členové SEAL budou ještě vyšetřování a o jejich osudu bude rozhodnuto během několika následujících dní.

O hře Medal of Honor Warfighter

Medal of Honor Warfighter je videohra, inspirovaná skutečnými událostmi současného světového boje proti terorismu. Příběh hry je postaven na vlastních zkušenostech příslušníků elitních jednotek Tier 1 a přináší tak neobvykle osobní a velmi detailní ztvárnění protiteroristického boje.

V singleplayerové kampani postaví Medal of Honor Warfighter hráče do role špičkového moderního vojáka, který plní extrémní mise, vzniklé rekonstrukcí reálných teroristických hrozeb a konfliktů v minulosti. Děj hry se odehrává v řadě exotických, politicky nestálých a extrémně rizikových lokalit. Čeká vás záchrana rukojmí z rukou skupiny Abú Sajáfa na filipínském Basilanu, budete se podílet na útoku na „pirátskou základnu“ milicí Al-Šabáb na somálském pobřeží, hráči budou v rolích příslušníků speciálních jednotek Tier 1 pátrat po výbušnině PETN představující globální hrozby. V režimu pro více hráčů Warfighter nabídne akci v uniformách deseti nejprestižních speciálních oddílů armád celého světa.

Zatím většina recenzentů hodnotila hru jako průměrný až podprůmerný kousek (známky se pohybovaly kolem 4-6 bodů z 10). Hra je prý nudná, příliš lineární a příběh stojí údajně za starou belu.Vybral jsem jeden komentář, který asi nejlépe vystihuje názory mnohých hráčů, jenž měli tu čest a nový Medal of Honor si zahráli:

„Tahle hra je až na pár okamžiků neskutečná nuda s pěknou grafikou a místy směšnou fyzikou (po zásazích padají kusy betonu, překližkové dveře jsou neprůstřelné, při honičkách máte vy nezničitelné auto, pokud někoho natlačíte na svodidla, končí). Problém starých her a těchto nových je, že staré dělali hráči pro hráče, dneska o hrách rozhoduje někdo, kdo PC hru v životě neviděl, ale je manažer. Takže hry se dělají pro údajný mainstream. Jenomže – všimli jste si, že onen průměrný (z obchodního hlediska vynikající) mainstream vlastně neexistuje? Kde je onen vykonstruovaný „průměrný hráč“, když fóra u her, jež jsou údajně exkluzivně pro něj dělány, jsou jeden kritický koment vedle druhého? Člověk by očekával, že vedle několika málo šťouralů nespokojených s čímkoliv už z principu, tu bude jenom souhlasné hýkání oné mainstreamové masy. Chyba, že o hrách už nerozhodují nadšenci (hráči-hráčům) se tak jenom násobí.“

Ale třeba tento skandál pomůže trochu navýšit prodeje i navzdory nelichotivým recenzím.

Hra je k dostání například na Xzone.cz za 1099 Kč.

Zdroje: Technewsdaily, EA.com


Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru