Dnes vyšlo 15 článků

Hra Flappy bird vydělává 50 tisíc dolarů denně

Nový herní hit na mobilních platformách Android a iOS. Jednoduchá klikačka Flappy Bird. Řekl jsem jednoduchá? Tak to jsem myslel jenom svým grafickým zpracováním a ovladatelností. Jinak to je pěkná dřina. Klikáte na displej telefonu a váš ptáček musí proletět skrze překážky. Zní jednoduše? Tak si to zkuste.

Stačí jenom klikat a prolétnout dírou ve sloupech. Nic víc. Jenže takováhle hra vás může stát i nový mobil. Protože to, jak si dokáže pohrát s vašimi nervy, je vskutku úchvatné. Ale v tom je kouzlo a také popularita této hry. Do hry je také zabudováno bodování, kde vidíte, kdo kolik dírek ve sloupech proletěl.

Screenshot_92

Hru si do dnešního dne stáhlo přes 100 milionů uživatelů  na obou platformách celkem. Neuvěřitelné číslo. Na aplikaci, kterou autor Dong Nguyen naprogramoval za 4 dny po večerech, když přišel z práce. Většina vývojářských studií tráví nad hrami spousty hodin a v týmu. A většina těchto her nedosáhne ani polovičního úspěchu jako Flappy.

Hitovkou, vlastně i virální hrou se stala Flappy Bird během měsíce. Přitom ale na AppStoru byla už před rokem, kde si ji stáhlo pár uživatelů, ale po chvíli po ni nebylo ani vidu ani ťuku. Potom ale vstala z mrtvých a během posledního měsíce si ji stáhlo více než 50 milionů uživatelů iOS a stejné množství uživatelů Androidu.

Jak už bylo zmiňováno jméno autora, tak on sám řekl pro TheVerge, že hra vydělává neuvěřitelných 50 tisíc dolarů denně. Veškeré tyto peníze jsou pouze z reklamy umístěné v aplikaci. Samotná hra je jinak zcela zdarma.

Zde na videu uvidíte, jak hra vypadá za chodu a poměrně hodně slušný výsledek. Můj dosavadní rekord na desktop verzi, kterou si můžete zahrát zde je 17. A jaký rekord je váš? Podělte se s námi.

zdroj: theultralinx.com

Komentáře

Nahoru