Hra Call of Duty: Black Ops 2 vydělala za 15 dnů miliardu dolarů

Podle Chart-Track a interních firemních odhadů se sci-fi válečné show Call of Duty: Black Ops 2 podařilo do 15 dnů od vydání překonat v tržbách miliardu dolarů. Modern Warfare 3 z loňského roku se tohoto milníku podařilo dosáhnout šestnáct dní po vydání.

Hra Call of Duty: Black Ops 2 vydělala za 15 dnů miliardu dolarů

„Vydání Call of Duty je jednou z nejvýznamnějších událostí v zábavním průmyslu za posledních šest let,“ řekl s nadšením Bobby Kotick, CEO v Activision Blizzard. „Call of Duty série překonala příjmy filmů Harry Potter a Star Wars, což jsou dva nejúspěšnější filmy všech dob.“

Call of Duty: Black Ops 2 se ale nejenom dobře prodává, ale pochopitelně i masivně hraje. Podle údajů firmy Activision už hráči strávili kolem 150 milionů hodin hraním online verze. A to se tisková zpráva zmiňuje pouze o Xbox Live a PlayStation Network. I když tedy série Call Of Duty přináší minimum inovace a příběh je hodně nalinkovaný, vypadá to, že hráčům to vůbec nevadí. A přinejmenším do příštího dílu s tím nic neudělá ani Activision. Proč by měnil něco, co vydělává tak neuvěřitelné peníze?

Když jsme u těch filmů, Avatar v roce 2009 za 17 dnů vydělal také jednu miliardu dolarů. Black Ops 2 vyšlo 13. listopadu letošního roku pro PC, PlayStation 3 a Xbox 360. 30. listopadu následovala Wii U verze. Je více než jisté, že v příštím roce se dočkáme dalšího Call of Duty.

Zdroje:

Zing.cz

Activision.com

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru