HP výrobu notebooků neodpískalo, Pavilion dv6 je toho jasným důkazem

HP výrobu notebooků neodpískalo, Pavilion dv6 je toho jasným důkazem

Známý výrobce softwaru i hardwaru HP nedávno oznámil, že uvažuje o možnostech budoucí podoby své počítačové divize a hledá tak cesty k vyšší flexibilitě a inovativnosti svých výrobků. Tato informace byla mylně dezinterpretována a svět obletěla zpráva, že HP s notebooky končí. Pohled na poslední HP Pavilion dv6 dává jasně vědět, že notebooky HP jsou stále špička a že se můžeme těšit na spoustu skvělých a moderních přístrojů a že laptopům stále věnuje dostatečnou pozornost.

Laik to má v IT světě těžké. Trh je neustále zaplavován novými modely počítačů, které mu údajně přinesou modré z nebe. Pokud si chce běžný smrtelník koupit notebook, který je lepší než průměrná kalkulačka, a neutratit při tom jmění, má problém. Výrobci se předhání v tom, aby váš budoucí počítač uměl cokoli, co vás napadne a dost možná si k němu budete moci přikoupit integrovaný kávovar.

Největší světový výrobce počítačů, společnost Hewlett-Packard, se snaží nezaostávat za konkurencí a vždy se orientovala na smysluplné inovace. Vyvrcholením jejího snažení je HP Pavilion, který má skutečně mnoho užitečných funkcí, ačkoliv výše zmíněnou kávu vám pravděpodobně na pracovní stůl nedonese.

Notebook pro “běžného uživatele” neznamená špatný notebook

HP Pavilion dv6 má být notebook pro potřeby běžného uživatele. Tato věta většinou znamená, že vám váš notebook umožní surfování po internetu a využívání kancelářských aplikací. HP Pavilion dv6 tento rámec překročil.

Je evidentní, že v “hápéčku” opravdu přemýšleli o tom, jak člověk počítač používá. Pokud vám notebook slouží jako přenosné televize, se kterým sledujete dobrý film z pohodlí vaší postele, asi znáte problémy s chlazením. Nezvládá horké chvilky akčních filmů, zatímco je větrání ucpané peřinou nebo neslyšíte přestřelku kvůli rachotu větráčku. HP Pavilion dv6 je pro tyto situace vybavený novým systémem HP Cool Sense Technology, inteligentní kombinací softwaru a hardwaru umožňující udržet optimální teplotu počítače, aniž by vás rušil nepříjemný zvuk. Milovníci filmů si nerušeně užijí zvukové efekty, které mají vysokou věrohodnost díky Beats Audio™. Na vývoji této technologie se podíleli hudební producenti Dr. Dre a Jimmy Lovine, takže nebude žádný div, když budete mít pocit, že jste se sami ocitli uprostřed nejnapínavější scény filmu. Obraz je vylepšen díky systému BirghtView, který podsvěcuje monitor, aby vše bylo dobře viditelné a neunikl vám nejmenší detail.

Slušná ochrana dat i kvalitní grafika zpříjemní používání

S HP Pavilion dv6 můžete i bez obav cestovat. Jeho konstrukce, při jejíž výrobě byly použity slitiny hliníku, je totiž skutečně odolná. HP 3D Driveguard navíc chrání váš hard disk před otřesy, které mohou znehodnotit vaše data. S touto technologií můžete v klidu používat notebook i v letadle, když letuška zahlásí nebezpečí turbulencí.

HP Pavilion dv6 vás nezklame, ani pokud rádi hrajete hry. Boří totiž zažitý mýtus, že bez stolního počítače si žádnou dobrou hru nezahrajete. Nemá integrovanou grafickou kartu jako většina notebooků a i když AMD Radeon HD 6470M nepatří mezi největší špičky mezi svými současníky, na relaxaci s dobrou hrou rozhodně bez problémů stačí. Dvoujádrový procesor AMD a 4 GB RAM navíc zaručí, že se hra nebude nijak trhat, takže nepropásnete žádné důležité chvíle. Díky kombinaci procesoru a grafické karty taky HP Pavilion dv6 zvládne náročnější programy, jako jsou Photoshop nebo AutoCAD, které jsou často používány při práci.

Notebooky HP byly vždy slušná vyšší třída pro běžného uživatele. Protože se HP Pavilion dv6 prodává za velmi příjemnou cenu 12 000 Kč bez DPH, může i pro vás představovat správnou volbu. Pokud tedy oželíte integrovaný kávovar…

Komentáře

Nahoru