Hoverboard od Lexusu se neumí vznášet, je to jen hra magnetů

Možná jste během minulého týdne někde zahlédli obrázek vznášejícího se skateboardu. Ano, Lexus se skutečně chlubil tím, že vytvořil hoverboard, který bude odzkoušený letos v létě v Barceloně. Všichni se podivovali nad tím, jak zařízení funguje. Že bychom konečně přišli na princip pohádkových létajících koberců?

Společnost zpočátku neodhalila žádné bližší informace, jak létající skateboard funguje, ale teď už to víme. Jde o magnetickou levitaci, a přestože to vypadá, že se video natáčelo v běžném skateparku, obyčejný rozhodně není. Aby magnetismus fungoval, je potřeba magnetická zem. Nenechte se zmást tím, co jste viděli. Lexus opravdu neumí kouzlit, pravděpodobně jen zabudoval pod povrch magnety.

Barcelonský park, ve kterém bylo video natočeno, se začal stavět asi před měsícem a 24 hodin denně byla stavba pečlivě střežená. Vše je vyrobeno ze dřeva a tenké vrstvy betonu, tyto materiály by ve skutečném skateparku nikdy dlouho nevydržely.

skatepark

Hoverboard funguje jen v tomhle skateparku

Navíc si tenhle skateboard ani nikdy nepořídíte. Lexus sice přesně neodhalil, co s ním hodlá dělat, ale uvedl, že nebude určen spotřebitelům a nebude se prodávat. Budete vystupovat jen v reklamních kampaních Lexusu.

Komentáře

Nahoru