Hoverboard miniPRO je novinka z dílny Segway

Segway je zajímavá turistická atrakce, která si získala oblíbenost zejména v centrech velkých měst. Segway je praktický dopravní prostředek, přičemž nejnovějším produktem v tomto segmentu je miniPRO. Vznikl ve spolupráci se společností Ninebot.

Segway unikátní novinku, která snoubí osobního robota s dopravním prostředkem, představil na loňské výstavě CES 2016 v Las Vegas. Ačkoliv se předpokládalo, že miniPRO se objeví na trhu až během jarního období v roce 2017, mnohé fanoušky tohoto druhu přepravy potěší, že je dostupný už od 1. června 2016. Nicméně, zatím pouze v USA.

miniPRO

miniPRO

Produkt miniPRO je ve své podstatě hoverboard, který ovládáte balancováním pomocí vlastního těla. Znamená to tedy, že prostředek ovládáte nakláněním těla dopředu (zrychlení) a dozadu (zpomalení). Ačkoliv to na první pohled nevypadá, ovládání je naprosto jednoduché. Stačí udržet rovnováhu.

minipro

Jízda na miniPRO je jednoduchá.

Model miniPRO je vybavený párem nafukovacích pneumatik, nikoliv obyčejnými gumovými koly. Výrobce dokonce přidal do středu nízkou nastavitelnou jednotku sloužící jako stabilizační prvek. A nechybí ani možnost ovládání pomocí kolen.

miniPRO

Prvek pro ovládání koleny.

Baterie není zas tak silná, přičemž na jedno nabití ujede 25 kilometrů. Ale to pro přesouvání po městě určitě stačí. Hmotnost miniPRO je 13 kilogramů, což je takřka srovnatelné s klasickým horským kolem. A pravděpodobně vás bude zajímat hlavně cena. Taková hračka od společnosti Segway vyjde na 1 300 dolarů.

Zdroj / Foto: Mashable / Segway

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru