Hotelový pokoj s noční oblohou: Island láká turisty na netradiční ubytování

Jedna z věcí z to-do listu každého turisty, který se chystá na Island, je vidět polární záři. Noci tráví u oken nebo u rozepnutého stanu. Nový hotelový komplex v islandském městě Skalholt nabízí jedinečnou možnost, jak si polární záři užít v komfortu a s jedinečnou atmosférou. A pokud vás tento zážitek přece jen mine, na noc v tom neobvyklém hotelu budete jistě dlouho vzpomínat.

Každý pokoj tohoto jedinečného hotelu je totiž postavený jako velká nafukovací bublina uprostřed přírody. Když si tak lehnete do postele, nemáte výhled “jen” nad sebe, ale i na veškeré své okolí. A protože jsou bubliny postavené přímo u malebné řeky Hvítá, je opravdu na co koukat. Bubliny jsou samozřejmě průhledné, ale postaveny jsou tak, aby jste z jedné neviděli na druhou a hosté si tak mohli užívat perfektní soukromí.

Součástí každého “pokoje” je pohodlná postel pro dva, koupelna a kuchyně se sdílí s ostatními hosty. Aby se zachovalo perfektní soukromí pro ubytované, přesná adresa hotelu není nikde zveřejněna. Ta je poskytnuta až ve chvíli, kdy zaplatíte zálohu. Hotelové bubliny jsou cenově rozděleny do pěti kategorií podle vybavení, zhruba ale za noc zaplatíte 135 liber, tedy necelé 4000 Kč462881BF00000578-0-image-a-20_1510308047600

Jak ale prakticky takové vyhřívání pokojů funguje? Každá bublina je vybavena bezhlučným ventilačním systémem, který zároveň bublinu vevnitř vyhřívá. Vzduch uvnitř bubliny se vyměňuje sedmkrát za hodinu a zabraňuje se tak vzniku vlhkosti. Hotel je tak obyvatelný celoročně a umožňuje užít si krásy Islandu i v úplné zimě.

Hotelový komplex již získává velkou oblibu na webu tripadvisor.com, kde hosté sepisují samou chválu. “…Bylo nádherné ležet v posteli a pozorovat hvězdy. Bubliny jsou pohodlné a je v nich teplo. Je tam také velmi dobře vybavená kuchyň a velice čisté toalety.”

Jak se vám netradiční ubytování líbí? Napište nám!

Netradiční hotel na Islandu

Netradiční hotel na Islandu

462881A600000578-0-image-a-23_1510308047638
Výhled z islandského hotelu

Výhled z islandského hotelu

Perfektní soukromí

Perfektní soukromí

Hotel je obyvatelný i v zimě

Hotel je obyvatelný i v zimě


Zdroje: dailymail.co.uk, youtube

 

Komentáře

Nahoru