Dnes vyšlo 15 článků

Hotel ve vesmíru? Už za 4 roky!

Hotel ve vesmíru? Už za 4 roky!

Americký startup nazvaný Orion Span potřebuje od sponzorů získat miliardy dolarů. Proč? Má v plánu postavit vesmírný hotel, který by měl být v provozu už za 4 roky. Jedna noc v hotelu Aurora Station přijde na 792 tisíc dolarů. 

Na světě už jsou prozkoumané téměř všechny kouty a tak chce člověk přirozeně víc. Pro cestovatelsky lačné turisty se chystají pobyty ve vesmíru. Dvacáteprvní století je plné nápadů a projektů, které k vesmírným cestám přispívají. Mezi nejznámnějšího průkopníka patří často diskutovaný Elon Musk, který se svou firmou SpaceX, chce podnikat výlety na Mars.

Interno_aurora_Station_hotel_in_Orbita

Hotel kalifornského startupu bude na oběžné dráze v nízkém orbitu. Hotel bude speciálně upravená vesmírná stanice, určena k delšímu pobytu. Hostit může současně však jen 6 hostů. Hotel se bude jmenovat Aurora Station. Obytný prostor bude rozměrově odpovídat kabinám soukromých letadel. Hosté budou v hotelu na 12 dní. A kolik si zaplatí? Dvanáctidenní výlet vyjde na 9, 5 milionů dolarů, což je v přepočtu 196 milionu korun. Jedna noc tedy bude stát 16, 4 milionu korun.

Na co se mohou hosté těšit?

Hotel obkrouží zemi každých 90 minut. Hosté budou moci spatřit 16 západů a východů Slunce. Zároveň si budou moci vyzkoušet pohyb ve vakuu nebo pěstování plodin ve vesmíru.

Na projekt nebude stačit dosavadní kapitál, a tak startup shání sponzory, aby mohl být projekt dokončen do plánovaného roku 2022. Pokud máte už teď zájem o dovolenou strávenou ve vesmíru, můžete zaplatit vratnou zálohu ve výši 80 tisíc dolarů.

Zpočátku bude pobyt ve vesmíru záležitostí jen pro nejbohatší lidi planety. Možná cestování tohoto typu v daleké budoucnosti zevšední.

Zdroj, text/foto: cnn.com

Štítky: , , ,

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru