Horor SOMA od tvůrců Amnesie nás vyděsí v září

Několik let připravovaný sci-fi survival horor SOMA od švédského studia Frictional Games, které se proslavilo především vynikajícím titulem Amnesia z roku 2010, je podle všeho již z velké části dokončen a autorům již zbývá jen odladit několik drobností. Poté už nic nebude bránit tomu, aby mohl být uveden na trh. Předběžné datum vydání zní 22. září.

Ve dvanáct minut dlouhém videu, které před malou chvílí autoři umístili na svůj youtubový profil jsou zachyceny události, které hráče čekají po zhruba jedné hodině hraní. Video podle autorů ani zdaleka neodhaluje vše, co je v předváděné úrovni možné dělat – například útoku robota se při správném postupu půjde zcela vyhnout.

SOMA byla ve vývoji dlouhých pět let. Její autoři na ní začali pracovat krátce po dokončení svého předchozího titulu Amnesia: The Dark Descent (v česku byl distribuován pod názvem Amnesie: Pád do temnoty). Od začátku vývoje byli velmi tajemní a ze hry ukazovali naprosté minimum. To jim však nemůžeme mít za zlé. Koho by také bavilo hrát hororovou hru, když by věděl, kdy a kde jej čeká jaké překvapení?

Hra vyjde pro Playstation 4 a PC. Datum vydání je zatím stanoveno na 22. září.

Zdroj: Frictional Games – Facebook

Milovník filmografie Stanleho Kubricka a žánru noir. Píše o tématech, která ho zajímají a snaží se je podat tak, aby byla pro čtenáře co nejatraktivnější.

Komentáře

Nahoru