Dnes vyšlo 1 článků

Holmes Wilson: Spoluzakladatel portálu Fight for the future

Jedním ze zakladatelů známého webu fightforthefuture.org je Holmes Wilson. Internet má dle jeho slov obrovský potenciál ke zlepšení života lidí. Posláním zmiňovaného webu a Holmese Wilsona je právě rozšiřování tohoto potenciálu. Asi nejznámějším počinem iniciativy Fight for the Future byl první online protest proti cenzuře účtu SOPA. Zpět ale k osobnosti Holmese Wilsona a k jeho požadavkům na výpočetní techniku.

Holmes Wilson

Jaký hardware používáte?

Používám MacBook Pro s třináctipalcovou obrazovkou. Důležitý je pro mě zejména velký pevný disk o kapacitě 1 TB. Mám jej místo optické jednotky za pomoci Optibay.  Někdy pracuji s hudbou a externími disky rozhodně nepředstavovaly vhodné řešení. Často jsem je neměl s sebou v momentu, kdy jsem je na uložení dat nutně potřeboval.

Svůj hardware jsem zaměřil i s ohledem na fakt, že mnohdy trávím skutečně dlouhý čas psaním. Co si budeme nalhávat, zápěstí a i některé další části rukou při psaní hodně trpí. Právě proto používám Dragon a mikrofon Sennheiser ME3. Díky této technologii je možné rozpoznat řeč a ulevím tak trochu právě svým rukám. Při psaní u stolu jsou pro mě ideálním pomocníkem ergonomické klávesnice Microsoft 4.000. a Magic Trackpad.

Důležitá je pro mě i přenosnost hardwaru. Při pobytu v Brazílii jsem používal starý 22 palcový monitor ASUS, který byl přitom skvěle složitelný do kufru.

Na volání používám nový bezdrátový headset, který jsem nedávno dostal. Má vynikající možnosti z hlediska rozsahu zvuku.

A co software?

Pro tým todos využívám Trello a pro svůj osobní todos je pro mě nejvýhodnější Taskpaper. Jestliže chatujeme ve skupině, pak přes Grove. Tento chat je dokonalým hybridem mezi IRC a WebChatem.

K obchodování mám Balsamiq. Jedná se sice o program staré školy, ale já v něm pracují skutečně rychle.

Snažíme se využívat služeb, které neposkytuje NSA. Gmail tedy nahradil fastmail.fm a WebRTC nahradil konverzaci prostřednictvím Hangouts. Pro zasílání zpráv nám slouží Adium. Sám také využívám GPG Tools a Mail app.

Pro ochranu svého soukromí se mi jeví jako skvělá věc přístup k internetu VPN. Nastavit lze skvěle přesně podle potřeb.

Ke komponování hudby se mi nejvíce hodí Ableton Live. Jedná se prakticky o první hudební aplikaci, která vznikla.

Na komunikaci využívám telefony, které jsou vybaveny operačním systémem Android. Ten je nejdostupnější a pro každodenní použití dle mého názoru nabízí nejvíce možností. Na mobilu potřebují jen velký displej a také aplikaci SwiftKey, která umí rozpoznat hlas.

Jaké je vaše vysněné technické vybavení?

Chtěl bych mít headset s velkým rozsahem a maximální výdrží na baterii. Dokonale by mohl umět rozpoznávat hlas a měl by mít také příjemné uživatelské rozhraní. Přál bych si také rychlý software využitelný pro každodenní práci.

Zdroj: https://holmes.wilson.usesthis.com/

Zkušený učitel na základní škole, který se zajímá o vše možné i nemožné. Copywriter orientující se na různou tematiku. Spoluvlastník úspěšného webu www.inzahrada.cz a majitel webů www.nasdum.eu,www.nasezahrada.com,www.filmyprokazdeho.eu a dalších. Svými texty snad nikoho neunudím a budou se líbit...

Komentáře

Nahoru