Holandský startup odhaluje obrovské vakuum, které vysává jedovaté částice ze vzduchu

S rozrůstajícími se městy klesá kvalita ovzduší. Holandský startup Envinity Group podotýká, že jemné částice, které se produkují spalováním paliva i dřeva, jsou pro zdraví veřejnosti největší hrozbou. Znečištění ovzduší má každoročně na svědomí úmrtí minimálně 400 000 lidí. Nicméně Envinity Group přichází s inovativním řešením, které vysává jedovaté částice ze vzduchu.

Startup Envinity Group představil své zařízení na Offshore Energy 2016 Exhibition & Conference v Amsterdamu.

envinity-group-outdoor-air-vacuum-design

Zdroj: Inhabitat

„Jedná se o velký průmyslový filtr dlouhý asi osm metrů. Zařízení je vyrobeno z oceli a umístěné na vrcholu budovy. V podstatě funguje jako velký vysavač, kterým projde znečištěný vzduch a ze kterého vyjde čistý vzduch.“

Zařízení dokáže filtrovat 100 % jemných částic a 95 % velice jemných částic. A dokáže vysávat vzduch z okruhu 300 metrů, přičemž během jedné hodiny dokáže vyčistit 800 tisíc krychlových metrů vzduchu. Společnost Energy Research Center v Holandsku testuje prototyp.

envinity-group-air-vacuum-889x592

Zdroj: Inhabitat

Envinity Group popisuje na svých webových stránkách katastrofální dopad jemných částic. Více než 90 % lidí žijících v Evropské unii je vystaveno částicím ve větší míře, než doporučuje Světová zdravotnická organizace. Jemné částice jsou karcinogenní a ultra jemné částice jsou ještě zákeřnější. Jejich tvorbu mají na svědomí emise letadel a vozidel. Envinity Group dodává, že částice poškozují nervový systém a způsobují infekce.

Filtrační systém je první na světě svého druhu. Ochrání lidi před „tichými zabijáky“. Zájem o něj mají letiště, firmy i vlády.

Zdroj: Inhabitat

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru