Holandský designér z opuštěných nákupních košíků vytváří luxusní pohovky a židle

Holandský designér jménem Etiënne Reijnders se rozhodl z opuštěných nákupních vozíků vytvářet elegantní židle a pohovky. Celý proces přeměny se nenazývá recyklace, jak by se mohl někdo mylně domnívat, ale jedná se o takzvanou upcyklaci.  

Proces výroby zahrnuje řezání, skládání, kování a svařování oceli. Po dokončení této části kreativní designér produkt galvanizuje a obohacuje o potřebné plastické prvky. Konečný produkt je skutečně silný a použitelný kus nábytek, jehož vzhled je vzdušný a originální. Stačí přidat měkké polštáře pro zvýšení komfortu.

Touch-é-front-small

Exkluzivní pohovka z nákupního vozíku

Při výrobě pohovky a židle je ztráta materiálu minimální. Odstraní se pouze kola a maximálně 0,5 kilogramu kovu. Etiënne Reijnders upcykluje každodenně využívají prostředek na exkluzivní nábytek.

Shoppaholics-Throne-1-small-1-889x610

Z nákupního vozíku se dá vytvořit i židle

shopping-cart-bench-touch-e-show-pic-small-889x610

Stačí položit měkké polštáře a můžete si sednout.

Zdroj / Foto: Inhabitat

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru