Holandsko testuje semafory pro „smartphonové zombíky“

Holandsko nainstalovalo na přechody pro chodce světelné pásy. Ve své podstatě se jedná o semafor pro uživatele chytrých telefonů, aby mohli bezpečně přejít silnici.

Světelné pásy jsou navrhnuté tak, aby upoutali pozornost lidí, kteří se neustále dívají směrem dolů do svého přístroje. Barva světelných pásů odpovídá aktuálnímu stavu semaforu na přechodu. Nicméně některé skupiny s tímto řešením nesouhlasí, protože údajně podporuje nebezpečné chování chodců na cestách.

pasy

Zdroj: YouTube

„Lidé by měly při přecházení přes přechod pro chodce zkontrolovat, zda vozidla skutečně zastavila na červený signál,“ napsal Jose de Jong ze sdružení pro bezpečnost silničního provozu.

Tyto speciální světelné pásy se nyní testují na přechodu v blízkosti tří škol v holandském Bodegravenu. Společnost, která vyvinula technologii, říká, že doufá, že se v budoucnosti tyto pásy rozšíří i do dalších měst.

Obdobné světelné pásy jsou testovány v německém městě Augsburg, které mají ochránit smartphonové zombíky před tím, aby neskončili pod koly vozidel.

Zdroj: BBC

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru