Dnes vyšlo 15 článků

Hodnota čínské společnosti Xiaomi? V přepočtu více než 1 bilion korun!

Hodnota čínské společnosti Xiaomi? V přepočtu více než 1 bilion korun!

O čínské společnosti Xiaomi jste již jistě slyšeli. Jedná se totiž o jednu z nejrychleji rostoucích čínských firem. Jejím zaměřením jsou chytrá zařízení, tedy smartphony, tablety a věci okolo toho. A velmi se jim daří. Nyní po dalším kole výběru peněz se jejich odhadovaná hodnota vyšplhala na 45 miliard dolarů, v přepočtu tedy asi na 1 bilion korun.

A to přitom před pár lety tuto značku nikdo neznal. Nicméně díky svým výrobkům a díky svojí politice se dokázala dostat na vrchol, a například v Číně již bez problémů konkuruje jak Applu, tak i Samsungu.

Proč jsou tak úspěšní

Důvodů je hned několik. Jádrem úspěchu jsou určitě jejich výrobky. Mají kvalitní zařízení, které je většinou o třídu levnější než jeho stejně dobří konkurenti. Ale má to jeden háček.

U výrobků Xiaomi je totiž zjevná inspirace Applem. A zatím jim to bez problémů prochází, protože jejich hlavním působištěm je Čína, kde na intelektuální vlastnictví zatím moc nehrají.

Xiaomi Mi 4 vs Apple iPhone

Xiaomi Mi 4 vs Apple iPhone

Nicméně to není jediný důvod, proč je Xiaomi tak úspěšnou společností. Xiaomi si totiž své zákazníky dokáže udržet díky svým aplikacím. Nabízí kalendář, e-mail, synchronizaci kontaktů a mnoho dalšího.

Jistě namítnete, že to samé nabízí například i Google a mnoho dalších společností. Jenomže bavíme se tu o Číně. A zde jsou Google služby velice omezené a ostatní společnosti na tom nejsou o moc lépe.

Budoucnost

Otázkou ale je, co bude dále. Čína je sice druhou největší ekonomikou na světě, ale Xiaomi nemůže navždy zůstat jenom v Číně. V Asii se již pomalu rozšiřuje, ale co ostatní kontinenty? Nikdo neví, kdy a jestli vůbec se dostane do Ameriky a do Evropy.

Navíc většinou jenom přináší vylepšení stávajících konceptů. Nepřichází s ničím novým. A jak jsme se mohli již několikrát přesvědčit, tak inovace jsou to hlavní. Xiaomi, které (ať už více či méně) kopíruje Apple v tomhle nemá moc slibnou budoucnost.

Uvidíme tedy, s čím dále Xiaomi přijde. Třeba nás něčím překvapí.

Zdroj: theverge.com, cultofandroid.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru