Hodnota BitCoinu opět stoupá: Přesáhla již hranici 1000 dolarů

Virtuální cena bitcoinu hodnotově opět stoupá. Bitcoin překonal na burze Mt. Gox hranici 1 000 amerických dolarů. Stalo se tak poprvé od poloviny prosince. Tehdy došlo ke značnému propadu kurzu bitcoinu díky nepříznivému vývoji v Číně. Za současným vzrůstem ceny bitcoinu stojí především herní magnát Zynga, který hodlá přijímat platby v bitcoinech.

Bitcoiny

Největší výrobce her bitcoin pozvedl

Zynga se v sobotu nechal slyšet, že pracuje s BitPay, platebním bitcoinovým procesorem, a chce testovat platbu bitcoiny u některých online her.

Dle BBC se Zynga stane asi největším výrobcem her, který bude bitcoiny přijímat. Již teď se jedná o nejvýznamnějšího poskytovatele her pro Facebook. Z nejznámějších titulů od této firmy jmenujme třeba hry Words With Friends nebo FarmVille.

Vývoj bitcoinu na Mt. Gox

Overstock.com chce bitcoin přijímat také

Plány obchodovat s bitcoiny ale odhalil i overstock.com. Velmi populární slevový portál by chtěl virtuální měnu přijímat zhruba v polovině letošního roku.

Bitcoin vykazuje nestabilitu

Bitcoin, jež měl být původně stabilní měnou, se tak moc nechová. V listopadu loňského roku byl nad hranicí 1200 dolarů, v polovině prosince díky odmítnutí plateb v Číně klesl až skoro na 400 dolarů a dnes je na všech burzách mírně nad 1000 dolarů.

Vývoj bitcoinuFotografie: George Frey/Getty

Zdroj: https://mashable.com/2014/01/05/bitcoin-back-above-1000-as-big-name-businesses-embrace-it/

Zkušený učitel na základní škole, který se zajímá o vše možné i nemožné. Copywriter orientující se na různou tematiku. Spoluvlastník úspěšného webu www.inzahrada.cz a majitel webů www.nasdum.eu,www.nasezahrada.com,www.filmyprokazdeho.eu a dalších. Svými texty snad nikoho neunudím a budou se líbit...

Komentáře

Nahoru