Dnes vyšlo 1 článků

Hodnota akcií Applu vzrostla díky jedinému tweetu

Hodnota akcií Applu vzrostla díky jedinému tweetu

Dnes se stala vskutku kuriózní událost. Carl Icahn pomocí twitteru dokázal zvýšit akcie Applu o 5.5%, takže cena akcií se zastavila na hodnotě 490 dolarů na akcii. Tomuto miliardářovi stačilo napsat na Twitter, že získal ve firmě značný podíl. Aby toho nebylo málo, tak v dalším tweetu napsal, že se setkal se šéfem Applu Timem Cookem a podle jeho názoru jsou akcie Applu velmi podhodnocené.

Tento muž jediným tweetem zvedl hodnotu cenných papírů o 5%

Tento muž jediným tweetem zvedl hodnotu cenných papírů o 5%

Investoři Applu tuto informaci jistě rádi uvítali. Applu se totiž tento rok příliš nedaří, vždyť dnešních 490 dolarů za akcii je rekord za posledních 6 měsíců. Největší hodnoty akcie Applu dosáhli v září minulého roku, kdy byla představena 5. generace iPhonu. Tehdy akcie dosahovali rekordní ceny 700 dolarů za kus. Od té doby ale cena akcií stále klesala. Pokles je pravděpodobně způsobený nedostatkem chystaných novinek a stále silnější pozicí konkurentů, hlavně Samsungu.

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru