Hodnocení smartphonů za rok 2018

Hodnocení smartphonů za rok 2018

Rok 2018 pomalu končí, a proto je vhodné poohlédnout se, jaký byl ve světě chytrých telefonů. V průběhu roku nás jejich výrobci zásobovali prvotřídními novinkami a neustále se předháněli v tom, kdo bude mít lepší telefon.

Jaký však končící rok byl?

Uplynulý rok nám nabídl prezentaci hned tří vlajkových lodí těch nejvýznamnějších výrobců mobilních telefonů. Jednalo se o Apple iPhone XR, Samsung Galaxy S9 a Google Pixel 3. To byly skutečné perly tohoto průmyslu. Někteří tak hodnotí rok 2018 za jeden z nejlepších v poslední dekádě. Avšak ne každý trend se úplně ujal a k vidění tak byly i pády. Začaly se například objevovat zvěsti okolo odstraňování klasické jack konektoru na sluchátka či velmi nepříjemná aféra čínského výrobce Huawei.

iphone-410311_960_720

Nejlepší telefony roku 2018

Mezi nejlepší telefony se pochopitelně zařadily všechny vlajkové lodi největších výrobců. Avšak každý z nich zabodoval v jiné oblasti. Například Pixel byl hodnocen jako nejlepší telefon pro focení a prohlížení obrázků. Oproti tomu Galaxy S9 je podle odborníků tou nejlepší alternativou pro uživatele Androidu. Apple se svým iPhone XR pak získal ocenění jako vůbec nejlepší model značky v historii. To zajisté potěšilo všechny fanoušky společnosti s nakousnutým jablkem ve znaku.

Ceny však nesbírali jen telefony té nejvyšší úrovně, ale i ty obyčejnější. Huawei Mate 20 Pro je hodnocen jako nejvýkonnější model na trhu, navíc s ohromujícím vzhledem.

Největší propadáky roku 2018

Bezpochyby největší aférou uplynulého roku je incident okolo čínské vlády a čínských výrobců telefonů. Konkrétně se jedná o Huawei a ZTE. Obě společnosti údajně spolupracují s vládou při získávání zpravodajských informací pomocí jejich telefonů. V jednu chvíli byly dokonce na firmu ZTE uvedeny sankce americkým prezidentem Donaldem Trumpem, avšak v současné době už opět neplatí. Další smutnou událostí byl comeback firmy Palm, který ovšem vyšuměl stejně rychle, jako se objevil. Firma chtěla na trh vstoupit se zařízením podobajícím se telefonu, ale o telefon se jednat nemělo.

Best-new-phones-expected-in-2018

Co přinese následující rok?

V roce 2019 se máme opravdu na co těšit. Čekají nás stále neutuchající technologické závody o vyrobení toho nejlepšího telefonu, boj o zákazníka totiž nikdy nepřestává. Těšit se tak můžeme na ještě výkonnější a rychlejší zařízení s ještě důmyslnějším zabezpečením. Díky tomu bude prakticky nemožné dostat se do cizího telefonu.

Mobilní zařízení budou také využívat více inteligentních aplikací, jako například Google Assistant a Google Duplex, které za vás budou vyřizovat jednoduché záležitosti nebo dokonce přijímat telefonní hovory. Se všemi technologickými vymoženostmi bude ovšem souviset také další růst cen.

Uplynulý rok byl velmi plodný a my můžeme doufat, že rok následující bude neméně úspěšný. Čekají nás sofistikovanější mobilní zařízení, která budou již blízce souviset s virtuální realitou.

 Zdroj text, foto: https://www.cnet.com/news/smartphones-in-2018-the-years-biggest-winners-and-losers/

Komentáře

Nahoru