Dnes vyšlo 1 článků

Hodinky Tikker odpočítávají váš život

Hodinky Tikker odpočítávají váš život

Tik tak tik tak. Čas běží. Život se točí šíleně rychle. Všechno je to ohromující. Ale co kdybyste měli možnost sledovat přesné roky, měsíce, dny, minuty a sekundy, které vám zbývají do konce vašeho života?

Tikker jsou digitální náramkové hodinky, které vám pomohou určit, kolik života vám ještě zbývá. Jejich uživatelé vyplní osobní dotazník o své zdravotní historii, svých návycích, svém věku a voilà: začne odpočítávání. Ke každým hodinkám Tikker je přiložena brožura se stylovým názvem „O čase“, s jejíž pomocí si rychle vypočítáte svoji životnost.

Přestože se sledování data svého úmrtí může zdát morbidní, Tikker tvrdí, že jejich záměrem je pomoci uživatelům vyhnout se plýtvání časem.

„Myslím, že pokud si budeme vědomi toho, kdy skončí náš život, můžeme mít lepší život a lépe se rozhodovat. Dává nám to perspektivu – drobnosti se najednou nezdají tak důležité. A to je ten důvod, proč vidím Tikker jako dobrého pomocníka,“ uvedl Frederik Colting, tvůrce Tikker.

Hodinky Tikker si velmi rychle získaly také přízvisko „hodinky smrti“, ovšem Coltin zdůraznil jejich pozitivní dopad. Je přece fajn, když víte, kolik času vám ještě zbývá. Řekl, že k jejich vytvoření byl vlastně inspirován tím, že zemřel jeho dědeček.

tikk

Hodinky Tikker vám chtějí říci, že každá sekunda se počítá.

Po více než dvou letech vývoje se v současné době pracuje na prototypu, řeší se například životnost baterie. Takže si zřejmě ještě nějaký ten čas počkáme, než budeme moci kouzelné hodinky nosit na své ruce.

tikkerHodinky

Koupíte si je jednou? Nebo jste radši, když nevíte, kolik času vám zbývá?

Zdroje: Mashable, Daily Mail, Kickstarter

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru