Dnes vyšlo 15 článků

Hodinky Apple Watch budou pomáhat pacientům s rakovinou

Chytré hodinky Apple Watch se pyšní mnoha funkcemi – zobrazují notifikace, ovládají různé funkce telefonu a měří srdeční tep. Dodnes tyto funkce především ulehčovaly život. Nicméně londýnská nemocnice začala hodinky Apple Watch používat ke zdravotnickým účelům. Hodinky tak nosí v londýnské nemocnici pacienti s rakovinou.

Byl spuštěn pilotní program, v jehož rámci nosí hodinky pacienti podstupující chemoterapie. Britská lékařská společnost Medopad navrhuje aplikaci, jež by měla monitorovat léčbu rakoviny. Zdraví pacientů je ohroženo, neboť si velmi často zapomínají vzít své léky. A hodinky jsou ideální způsob, jak jim příjem léků připomenout.

Apple Watch

Apple Watch se začínají objevovat v nemocnicích.

Budoucnost hodinek

V budoucnosti by měly hodinky Apple Watch posílat také průběh léčby, stav srdeční činnosti a informace o tělesné teplotě pacientů přímo k ošetřujícímu lékaři. Pacienti tak nemusí neustále navštěvovat prostředí nemocnice. Jakmile by byla léčba u jednoho pacienta dokončena, hodinky Apple Watch by dostal další pacient. Cílem je snížit finanční náklady na léčbu chemoterapie a usnadnit život pacientům s rakovinou.

apple watch

Chytré hodinky umí měřit také tep.

Pakliže se tento projekt ukáže jako přínosný, lékařská společnost Medopad plánuje zavedení hodinek do dalších nemocnic nejen v Londýně. Ve zdravotnické sféře se objevila také společnost Samsung, která vyvinula aplikace vhodné pro autistické děti a lidi s Alzheimerovou chorobou.

Zdroj: Neowin

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru