Dnes vyšlo 15 článků

HOAX: Zachraňte Twitter. V roce 2017 končí kvůli kybernetické šikaně

Desítky tisíc uživatelů sociální sítě Twitter se snaží pod hastagem #SaveTwitter zoufale protestovat proti zprávě, že příští rok Twitter ukončí svůj provoz. Údajným důvodem pro odstřihnutí sociální sítě jsou stížnosti jednoho YouTubera, který byl obětí obtěžování a nadávek právě na Twitteru. Nicméně, jedná se o poplašnou zprávu.

Podle poplašné zprávy vedl YouTuber se sociální sítí spor už celý rok, přičemž nakonec se firma rozhodla ukončit provoz své služby, protože nenašla žádné jiné východisko. Zpráva je, samozřejmě, falešná.

twitter-1084764_1280

Twitter končí? Ne, je to HOAX. Zdroj: Pixabay

HOAX začal šířit účet @BradTheLadLong, který bral tuto zprávu buď jako legraci, virální kampaň anebo snahu proslavit se ve virtuálním světě. Desítky tisíc lidí tweetu uvěřily a začaly podporovat sociální síť pod hastagem #SaveTwitter, aby nedošlo k jejímu ukončení.

savetwitter

Tento uživatel začal HOAX šířit. Zdroj: Twitter

Zástupci Twitteru však popřeli, že by zpráva byla pravdivá, jak uvedl britský server Independent.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru