Dnes vyšlo 15 článků

HOAX: Hovory z čísla +420 477 100 111

Pokud jste měli zmeškaný hovor od čísla +420 477 100 111, potom při jeho hledání na internetu jste mohli narazit na diskuzi varující před tím, že při přijetí hovoru se vám začnou strhávat peníze z kreditu či načítat poplatky na paušál. Nicméně se jedná o poplašnou zprávu.

V tuzemsku za přijatý hovor nic neplatíte. Smysl by to dávalo v okamžiku, kdyby pisatelka byla v zahraničí a hovor byl uskutečněn přes roaming. V takovém případě totiž zaplatí i za přijatý hovor podle roamingových sazeb operátora. Z tohoto telefonního čísla volající dělá nějaký průzkum, nabízí různé reklamní nabídky firem či informuje o možné výhře.

Objevily se zatím tři verze HOAXu k tomuto číslu.

Verze 1

POZOR!!!-falesne telefonaty za peníze

POZOR! POZOR! POZOR!

Ahoj vsichni, kdo mate CZ-mobily!!!!!!!!!! – tohle neni preposlany mail, ani hoax, stalo se mi dneska: Byla jsem dnes cely den pryc a po navratu domu jsem mela na ceskem mobilu 8 neprijatych hovoru v rozsahu tak hodinu mezi telefonaty, vse z telefonního cisla 00420 477 100 111.

Kdyz jsem to nevericne studovala, zacal mi telefon zvonit v ruce znovu…

Protoze mi to zacalo byt hodne podezrele, zacala jsem patrat po tomto telefonním cislu na internetu, a narazila jsem na diskusi, kde si lide stezuji, ze jim toto cislo vola taky pravidelne, a kdyz telefon zvednou, hovor se automaticky prerusi, nicmene ve vyuctovani na konci mesice maji tzv. darcovske volani – t.j., jak jsem to snad spravne pochopila, objevi se jim ve vypisu strzena jakasi castka, kterou vubec neprotelefonovali s poznamkou, ze jde o tzv. darcovske volani.

Takze prosim, toto cislo si nekam vsichni napiste a kdyz se vam objevi na mobilu, tak nezvedat !!!!!!!

Tady odkaz na stranky, ktere jsem o tom na internetu nasla

https://www.tet.cz/forum/viewtopic.php?p=13638

Behem doby, nez jsem napsala tento mail, zvonil jeste dvakrat… :-((.

PROSIM POSLETE DALSIM KAMARADUM A ZNAMYM. DIKY.

Verze 2

Ahoj všichni, kdo máte CZ-mobily !!!!!!!!!!

Tohle není přeposlaný mail, ani hoax, stalo se mi to dneska.
Byla jsem dnes celý den pryč a po návratu domů jsem měla na mobilu 8 nepřijatých hovorů v rozsahu tak hodinu mezi telefonáty, vše z telefonního čísla  +420 477 100 111.  Když jsem to nevěřícně studovala, začal mi telefon zvonit v ruce znovu….

Protože mi to začalo být hodně podezřelé, začala jsem pátrat po tomto telefonním čísle na internetu, a narazila jsem na diskusi, kde si lidé stěžují, že jim toto číslo číslo volá taky pravidelně, a když telefon zvednou, hovor se automaticky přeruší, nicméně ve vyučtování na konci měsíce mají  tzv. dárcovské volání t.j.,jak jsem to snad správně pochopila, objeví se jim ve výpisu stržena jakási částka, kterou vůbec neprotelefonovali # s poznámkou, že jde o tzv.. dárcovské volání.

Takže, prosím, toto číslo si někam všichni napište a když se objeví na mobilu, tak nezvedat !!!!!!!
Tady odkaz na stránky, které jsem o tom na internetu našla:

https://www.tet.cz/forum/viewtopic.php?p=13638
Během doby, než jsem napsala tento mail, zvonil ještě dvakrát….

PROSÍM POŠLETE DALŠIM KAMARÁDŮM A ZNÁMÝM.
DÍKY.

Verze 3

…IHNED PŘEPOSÍLÁM. A já tuto informaci doplním upozorněním na další kurvy ze serveru…bezreklamky.cz, kteří náhodně volají na různá t.č. a bláhoví a důvěřiví lidé po zvednutí se doví, že si s nimi chtějí popovídat a prosí je o jednoduché odpovědi na jednoduché otázky stylem ano – ne s tím, že hovor je nahráván. Otázky jsou typu : jste svobodný-ženatý?, vede kolem vašeho domu silnice?, máte děti? a podobně.

K Vaší hrůze vám přijde ihned druhý den po hovoru doporučený dopis s fakturou na 3000,- Kč, který nic netušíce převezmete. Po prostudování přiložené obchodní “smlouvy” psané klasickou blechou písma zjistíte, že souhlasíte se zasláním zálohové faktury předmětné “společnosti” v uvedené výši. Po reklamaci u této společnosti je vám přehrán zmanipulovaný hovor, kde s hrůzou zjistite, že jste se telofonicky zavázal k úhradě faktury a zaslání obchodní smlouvy dop. dopisem. Při jednání s právníky vám většina doporučí fakturu uhradit a po té s nejistým výsledkem vymáhání částky zpět, což vás bude stát čas a peníze. Mají to totiž perfektně ošetřeno podle platné legislativy a než se nadějete už buší na dveře exekutor.

NA TO JE OVŠEM VELMI JEDNODUCHÝ RECEPT : CIZÍ A NEZNÁMÁ ČÍSLA, KTERÁ NEMÁM V ADRESÁŘI TELEFONU NEBRAT A ROVNOU HÁZET DO KOŠE. A POKUD MI NĚKDOZNÁMÝVOLÁ Z NOVÉHO ČÍSLA, TAK SE MUSÍ LASKAVĚ IDENTIFIKOVAT, NEJLÍP SMSKOU. JINAK MÁ SMŮLU….TAK BACHA NA RŮZNÉ SVINĚ, KTERÉ TENTO NEČASŮV SVINSKÝ REŽIM PLODÍ… K.V.

Byl jsem dnes celý den pryč a po návratu domů jsem měl na mobilu 8 nepřijatých hovorů z čísla : 420 477 100 111.

Protože to začalo být hodně podezřelé, začal jsem pátrat po telefonním čísle na internetu a narazil jsem na diskusi, kde si lidé stěžují, že jim číslo volá taky pravidelně.

Když telefon zvednou, hovor se automaticky přeruší, nicméně ve vyúčtování na konci měsíce mají tzv.dárcovské volání 1 min. za 100 Kč.

Prosím, toto číslo si zapamatujte a když se objeví na mobilu, tak nezvedat!!!!
Sprostě a drze vás okrade o 100Kč.

PROSÍM POŠLETE DALŠIM KAMARÁDŮM A ZNÁMÝM.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru