Dnes vyšlo 15 článků

HOAX: Pomeranče z Libye s krví a HIV

Už v roce 2015 (únor) se začala v zahraničí šířit poplašná zpráva o to, že se do oběhu dostaly pomeranče z Libye infikované krví s virem HIV. V České republice tato fáma, která měla vyvolat strach u čitatele, se začala rozšiřovat počátkem roku 2016.

Nicméně zdroje fotografií jsou neznámé. A podle odborníků je přenos viru HIV jídlem velice nepravděpodobný.

pomeranče z libye

Pomeranče z Libye

Anglické znění zprávy

The immigration services of Algeria recovered a large quantity of these oranges coming from Libya. These oranges were injected with positive tested Hiv & AIDS blood.

Please share this msg & warn people of d dangers involved!

České znění zprávy

POMENANČE Z LIBIE JSOU POSTŘÍKANÉ HIV KRVÍr,celní služba v chorvatsku to zjistila !!!!!posílejte dál hlavně kdo má malé děti!!!!!!!!!!!!!!!!

Česko-chorvatské znění zprávy

HITNO SLATI DALJE! (rychle pošli  dál)

-Carinska sluzba celní služba Alzira Alzira je otkrila veliku kolicinu narandzi našla velkou zásilku pomerančů,uvezenih vyvezených iz Libije, u koje je ubrizgavana ve které je nastříknuta HIV-pozitivna krv !!!

HITNO saljite ovo upozorenje svim prijateljima i nadleznim institucijama !!!

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru