HOAX: Ne, vláda vám nezaplatí za to, že si vezmete Islanďanku

Po internetu se v posledních dnech šíří takový moc hezký hoax a uchytil se i v Česku. Narazit jste na něj mohli například ve skupině Cestování, spolucestování, cestovatelská seznamka. Naštěstí mu tam téměř nikdo nevěřil, ovšem třeba na stránce byla naivita podstatně větší. A o co že vlastně jde?

Na Islandu prý mají málo mužů, a tak nabízí 5000 dolarů každému imigrantovi, který se ožení s místní ženou. Tvrzení bývá obvykle doprovázeno fotkou nějaké fakt moc pěkné Islanďanky.

island

Proč je to hloupost?

Za prvé na Islandu žije o něco více mužů než žen (na každých 1000 žen připadá 1007 mužů). V hlavním městě Reykjavíku je sice více žen, ale na venkově jsou čísla přesně opačná. A za druhé islandská vláda nemá absolutně žádný grant pro přistěhovalce, kteří si vezmou Islanďana/Islanďanku bez ohledu na pohlaví.

Pokud si tedy chcete vzít Islanďanku, měli byste to udělat bez očekávání finančního bonusu, protože žádný nedostanete. A mimochodem ne všechny ženy z Islandu jsou tak pěkné jako ta nahoře na fotce.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru