HOAX: Mladík ejakuloval v bazénu, důsledkem čehož otěhotnělo 16 dívek

Napříč sociálními sítěmi se začaly šířit články o mladíkovi, který ejakuloval do bazénu. Podle informací ve článcích otěhotnělo kvůli jeho uspokojení vbbazénu šestnáct dívek. Ačkoliv je zpráva nesmyslná a mnohokrát zahraničními zdroji vyvrácená, české bulvární weby šíří HOAX dál.

Například bulvární webová stránka Extra.cz uvádí ve svém článku se 1 600 sdíleními na sociální síti Facebook:

Silverwood_wavepool1

Takovým nesmyslným zprávám holt česká populace věří.

„Stačila jedna party, nadržený mladík, co nevydržel pohled na svoje kamarádky v bikinách, a bazén. Dotyčný totiž ejakuloval do vody. Což mělo za následek, že 16 mladých dívek ve věku 13 – 17 ten večer neplánovaně otěhotnělo. Podivnou zprávu potvrdil Tallahassee Herald. Dokonce se k celé kauze vyjádřil i lékař.

 

Doktor John Suzukima tvrdí, že mladík může trpět vzácnou poruchou zvanou spermafortis. Což znamená, že je nadmíru plodný a jeho sperma vydrží víc než ejakulát jiných mužů.
Mladík vůbec nevěděl, jaký poprask jeho „nehoda“ v bazénu způsobila. „Jsem strašně ráda, že jsem si na večírek nevzala plavky a do bazénu jsem nevlezla,“ říká jedna z dívek, která se dozvěděla o osudu svých kamarádek.

Aspoň nedopadla jako patnáctiletá dívka, která party organizovala jako oslavu svých narozenin. „Dítě je dárek, který jsem rozhodně nechtěla.“ Prý si navíc všichni myslí, že na oslavě vypukly bouřlivé orgie, což není pravda.

Mladík, který všechno způsobil, akorát stydlivě říká, že je doteď panic a vlastně neví, jak se to stalo. „Někteří lidé mě dokonce zdraví jako celebritu,“ stěžuje si.

No, vzhledem k tomu, že o „spermafortis“ Google mlčí, se můžeme domnívat, že je to všechno výtvor jednoho znuděného pisálka. Ale, kdo ví?“

Webový portál Bomba.cz ve svém článku s 1 100 sdíleními na sociální síti Facebook zprávu vylepšil o další informace:

„Že je takové oplodnění možné, potvrdil i odborník z místní nemocnice. Spermie mužů s touto poruchou jsou hodně podobné těm, které mají další savci jako delfíni nebo velryby. Mají neuvěřitelnou schopnost přežívat ve vodě, která jim naopak pomáhá. Je to však poměrně nová věc a bude zapotřebí ještě mnoha výzkumů, abychom to byli schopni zcela vysvětlit, sdělil gynekolog regionálním novinám.“

Další bulvární webová stránka Prask.nova.cz, která si u tohoto článku vysloužila 1 800 sdílení, připojila dokonce vyjádření lékaře:

 K šílené „oplodňovací“ akci se vyjádřil i lékař John Suzukima z nemocnice Tallahassee Memorial Healthcare Hospital. Podle jeho slov k takové situaci může dojít, pokud jsou spermie muže extrémně aktivní a mají dobrou výdrž. Pak dokážou celkem snadno započít rozmnožovací proces.“

Kde se HOAX poprvé objevil?

Zpráva o mladíkovi se poprvé objevila dne 26. ledna 2016 na recesistické webové stránce worldnewsdailyreport.com. Nicméně světová populace bez ověření informací důvěřuje sebevětším nesmyslům. A stejně tomu tak je u webových portálů. Aniž by si dokonce tak velká česká média, jako je Extra.cz či Nova.cz, neověřila informace, nepravdivou zprávu bezhlavě šíří dál.

Florida-16-Girls-Found-Pregnant-After-Teenager-Ejaculates-in-Pool-World-News-Daily-Report

Zprávu začal šířit recesistický web.

Proč není možné otěhotnět tímto způsobem?

Ačkoliv životnost spermií v pochvě se pohybuje až kolem pěti dnů, ve vodě se životnost výrazně snižuje. V bazénové vodě zahynou spermie poměrně rychle (asi do jedné minuty), neboť má jiné pH a obsahuje chemické látky.

Dokonce v medicínské terminologii neexistuje diagnóza zvaná spermafortis. A perličkou celé zprávy je doktor John Suzukima, který má údajně pracovat v nemocnici Tallahassee Memorial Medicare Hospital. Nicméně na webové stránce této nemocnice není jméno takového lékaře uvedené. Dokonce není dohledatelné ani v jiné nemocnici.

Zdroj / Foto: Manipulatori.cz

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru