Dnes vyšlo 15 článků

HOAX: Čech se po LSD změnil na sibiřského tygra. Chytil stopu a běžel až do Polska

Před několika dny se na internetu objevila zpráva o tom, že Marek H. z Liberce se po požití drogy proměnil na tygra sibiřského. Údajně chytil stopu a běžel nahý lesem až do Polska. Nicméně tento příběh si Poláci vymysleli, přičemž fotografie ve skutečnosti pochází od amerických vědců z Virginie.

Poplašná zpráva o zdrogovaném mladíkovi z Liberce je sice vtipná, ale rozhodně není pravdivá. S příběhem přišla polská média, ale šlo o výmysl. Použité fotografie jsou od amerických vědců z Virginie, kde nahého člověka skutečně zachytily fotopasti. Když si totiž neznámý muž všiml fotopasti, rozhodl se svléknout do naha a běhat jako zvíře. Studenti biologie na univerzitě Virginia Tech měli za úkol zpracovat záběry z fotopasti. Všimli si podivného snímku, a tak se profesorka Marcella J. Kelly, se kterou studenti zkoumali populaci masožravců v dané oblasti, rozhodla zveřejnit nějaké snímky na sociální síti.

twitter

Zdroj: Twitter

Původní znění zprávy, kterou zveřejnilo několik českých a slovenských serverů, si můžete přečíst v následujících řádcích.

„Fotopasti v Polsku zachytily nahého muže běhajícího v lesích poblíž hranic. Když záběry viděli lesníci, nevěděli, co si mají myslet, a tak nafocený „úlovek“ raději předali policii. Ta muže později identifikovala jako Čecha Marka H. z Liberce.

1937496

Zdroj: TN.cz

Marek se prý chtěl zbavit depresí, a proto si vzal trochu LSD. Droga začala účinkovat prakticky ihned po požití a z muže se stal rázem tygr sibiřský. Prý se v něm probudilo jeho pravé „já“. Policistům měl později říct, že chytil stopu a musel se po ní vydat. Podařilo se mu urazit za osm hodin vzdálenost asi 25 kilometrů,“ zní HOAX vymyšlený polskými médii.

1937495

Zdroj: TN.cz

Autor tohoto vymyšleného příběhu pochází z Polska. A je zjevné, že má perfektní smysl pro humor.

1937497

Zdroj: TN.cz

Zdroj: TN.cz, Info.sk

Komentáře

Nahoru