Dnes vyšlo 15 článků

Hltáte? Vidlička vás na to upozorní

Hltáte? Vidlička vás na to upozorní

Nová vidlička vás naučí jíst pomaleji

Pokud jste toužili po věci, která do vás dokáže rýpat ohledně vašich stravovacích návyků podobně jako vaše máma, jen o něco decentněji, vidlička HAPIfork je něco přesně pro vás.

Vidlička HAPIfork se trochu podobá elektrickému zubnímu kartáčku a vlastně i funguje na podobném principu. Když jíte příliš rychle – tedy když si dáváte do úst sousta příliš často – vidlička vás na to upozorní jemnou vibrací. Navíc pak ukládá získaná data do vašeho laptopu přes USB nebo Bluetooth a vytvoří hezký graf, kde můžete vidět, kolik soust a za jakou dobu jste spořádali během každého jídla.

cover_image_hires-640x490

 

 

Nápad vytvořit vidličku, která upraví vaše stravovací návyky, vychází z průzkumů, které ukazují, že pomalejší a klidnější jedení působí blahodárně na náš zažívací systém a potažmo celé zdraví. Sám autor vibrující vidličky Francouz Jacques Lepine uvádí, že byl motivován osobní příhodou: kvůli prudké bolesti se domníval, že dostal infarkt, navštívil tedy lékaře, který přišel na to, že bolest je způsobena refluxem žaludečních šťáv do jícnu – a to je zase způsobeno právě příliš rychlým pojídáním soust.

Vidlička HAPIfork zvítězila v letošním ročníku soutěže Consumer Electronics Show a je již možné si ji předobjednat na Kickstarteru.

Zdroj: https://mashable.com

Zdroj obrázku: https://mashable.com

Jsem studentka speciální pedagogiky s velkým zájmem o vše nové a neznámé. Svět IT je pro mě stále velkým dobrodružstvím a nekonečným zdrojem zajímavých poznatků a informací, o které se s vámi prostřednictvím Objevit.cz budu dělit.

Komentáře

Nahoru