Hlídejte si kvalitu pitné vody. Akreditovaný rozbor vody v Brně

Máte problém s kvalitou vody? Patříte mezi skupinu lidí, kteří musí ze zákona pravidelně dokládat kvalitu vody na patřičných úřadech? Nebo jen chcete mít jistotu, že je vše v nejlepším pořádku? V každém případě je řešení situace velice jednoduché. Kontaktujte nejbližší pobočku laboratoře, kde se domluvíte na podrobnostech ohledně testování vody. Navštivte pobočku akreditované laboratoře na adrese Vídeňská 134/102, 619 00 Brno.

Kvalitu vody ovlivňuje v průběhu roku hned několik faktorů. Jarní tání sněhu může kontaminovat studnu. Stagnace vody v potrubí je příhodné pro množení nejrůznějších bakterií. Asi nejznámější je Legionella pneumophilia, která způsobuje legionářskou nemoc. Potenciálním rizikem pro kvalitu vody jsou i nejrůznější stavební práce v okolí. Obdobně také prosakující jímka představuje riziko kontaminace vodního zdroje. V některých případech je povinnost provádění rozborů vody dokonce zanesena v legislativě. Konkrétně ve vyhláškách 252/2004 Sb., 254/2001 Sb., 428/2001 Sb. a jejich přílohách. Pravidelné kontroly v potenciálně rizikových situacích by však měl provádět každý zodpovědný člověk. A to i nad rámec legislativy. Zdraví má člověk jen jedno, proto je důležité předcházet zdravotním komplikacím.

Jak provést odběr vody? Co všechno obnáší rozbor vody?

Odpověď na otázku je velice snadná. Buď vlastnoručně – stačí si na kontaktním místě akreditované laboratoře v Brně vyzvednout vzorkovnici pro odběr vzorku vody, a pak už jen postupovat podle podrobného návodu. Je to vážně snadné, takže to zvládne každý. Anebo existuje druhá možnost, a to taková, že kontaktujete příslušnou laboratoř, kde sdělíte své požadavky. Proškolení zaměstnanci se následně ve smluvený termín dopraví na konkrétní místo a provedou odběr vody.

Protokol o rozboru vody běžně získáte za 7-10 dní. Pokud, byste potřebovali výsledky rozboru rychleji, je možné využít expresní analýzu vzorků vody. V takovém případě jsou výsledky dostupné do 1-3 dnů, dle konkrétní situace. Všechny protokoly obsahují porovnání zjištěných hodnost s limitními hodnotami dle vyhlášky č. 252/2004 Sb. Na pobočce v Brně je možné zařídit i přeložení protokolů do několika světových jazyků. Není tedy problém ani s mezinárodním uznáním akreditovaného rozboru.

Klient za zaplacené peníze získá komplexní výsledky rozboru zapsané v protokolu. Odborník laboratoře navíc v případě potřeby dovysvětlí konkrétní hodnoty a poradí, jak odstranit eventuální nedostatky v kvalitě vody. Na základě černých zkušeností a teoretických znalostí navrhne adekvátní řešení pro každého klienta s ohledem na jeho finanční možnosti.

Jaký rozbor vody zvolit?

Jestli si nejste jistí, jaký rozbor vody zvolit, kontaktujte některou z poboček akreditované laboratoře. Pracovníci zákaznického servisu navrhnou ideální řešení, které bude vyhovovat vašim požadavkům. Nemusíte se bát ani požadavků hygienických stanic a dalších orgánů ochrany veřejného zdraví. Zaměstnanci akreditované laboratoře se zpravidla orientují v platné legislativě, takže poradí v souladu se současnými zákony.

A jaké rozbory vody existují? Je jich hodně. S kráceným rozborem vody se za život setká skoro každý, je totiž nutný pro kolaudaci. Pro pravidelné kontroly kvality vody se hodí základní orientační rozbor, díky kterému získáte dokonalý přehled o jakosti vodního zdroje. Pro komunikaci s hygienickými stanicemi se vyplatí úplný rozbor vody. A v dnešní době nelze zapomenout ani na rozbory vody pro bazény, ať už mikrobiologický rozbor, chemický rozbor nebo souhrnný rozbor bazénové vody.

Komentáře

Nahoru