Dnes vyšlo 15 článků

Hledáte náhradu za Excel?

Hledáte náhradu za Excel?

I vy jste určitě někdy potřebovali vytvořit na počítači tabulku. Asi nejznámějším tabulkovým procesorem je Microsoft Excel, kteří patří do balíčku Microsoft Office. Je však placený, čímž vzniká otázka, co použít v případě, že Excel nemáte zakoupený? Známe několik kvalitních alternativ, o kterých si něco povíme v tomto článku. Věřte, že i alternativy zdarma mohou být kvalitní.

OpenOffice

Open Office je jeden z nejkvalitnějších tabulkových procesorů, které jsou zcela zdarma. Je to kvalitní program, který dokáže plnohodnotně nahradit starý známý Excel. Je vyvinut pro řadu různých operačních systémů, jako i pro Linux, Mac nebo Windows.

Program zahrnuje textový procesor, tabulkový procesor, nástroj na prezentace, grafiku nebo databáze. Na tabulky slouží Open Office Calc, který najdete v balíčku. Tento program je dokonalou náhradou Excelu, se spoustou různých možností. Je to oblíbený program pro ty, kteří chtějí kvalitu, ale nechtějí za ni platit.

Více informací naleznete zde: https://www.openoffice.org/cs/

Google Docs Spreadsheet

Perfektní nástroj od firmy Google, na kterém pracujete online, je Google Docs. Pro některé je možná nevýhodou, že se jedná o online nástroj, ale pokud máte internet, určitě tento nástroj využijete. Kromě tabulkového procesoru si můžete vytvářet i prezentace, dokumenty, formuláře a také obsahuje i jiné možnosti.

Na práci s tabulkami slouží Google Docs Spreadsheet. Má plno různých možností, které vám umožní kvalitní práci s tabulkami. A hlavně je zdarma. Své dokumenty si můžete prohlížet a upravovat z jakéhokoliv místa, kde je přístup k internetu. Vůbec nejste vázáni na vlastní počítač.

Google Docs najdete zde: https://docs.google.com

Tabulkový nástroj: https://docs.google.com/spreadsheet

IBM Lotus Symphony SpreadSheets

Další plnohodnotný kancelářský balík, který dokáže nahradit Excel. Problém však je, že v lednu vyšla poslední verze tohoto programu a IBM se chce zaměřit více na balík OpenOffice, který je také plnohodnotnou náhradou pro Microsoft Office.

Program najdete zde:

https://www.03.ibm.com/software/lotus/symphony/home.nsf/product_sse

EditGrid

EditGrid je bezplatný on-line tabulkový editor, který dokáže být kvalitní náhradou za Microsoft Excel. Tento online program vám nabízí mnoho funkcí. Abyste mohli s programem pracovat, stačí se jednoduše zaregistrovat přes internet, což vám zabere asi půl minuty. Podobně jako u Google Docs, se vaše dokumenty ukládají online, a tak můžete s tímto programem pracovat kdekoli, kde je internet. Nemusíte mít vlastní počítač. Na jedné tabulce může dokonce pracovat současně i více uživatelů. Tak je to i u Google Docs, který je možná lepší online alternativou. Každému se ale líbí něco jiného.

EditGrid najdete zde: https://www.editgrid.com

Závěr

Za všechno se dá najít náhrada, a to i pro takový kvalitní nástroj jako je Microsoft Excel. Pokud se vám nezamlouvá nebo si ho nechcete kupovat, můžete využít některý ze zmiňovaných náhrad, které vám budou určitě stačit.

Komentáře

Nahoru