Hledáte investiční příležitost? Zkuste aquaponii!

Pokud sháníte zajímavou příležitost pro investování, máme pro vás tip. Pro ty z vás, kteří nikdy neslyšeli o konceptu aquaponických systémů, jedná se o způsob pěstování rostlin (zeleniny, ovoce) při kterém si rostliny berou živiny z živného roztoku, místo půdy. Česká společnost Thorilextento koncept posunula o míli dál a nyní vytvořila něco, co může být další zemědělskou revolucí.

Po mnoha letech vývoje zvládli skloubit pěstování rostlin a chov ryb v aquaponických systémech. Voda, kterou znečistí ryby v kádích putuje ke kořenům rostlin, které si z ní vezmou látky potřebné pro svůj správný růst. Očištěná voda se následně vrátí zpět do kádě s rybami.

aquaponie

V nádrži aquaponie chováte určité množství ryb. Ty se starají o přirozené hnojení rostlin, které rostou až 5x rychleji, než kdyby rostly z půdy. Vypěstovaná zelenina je chutná a šťavnatá a ryby jsou zdravé a bez zápachu. Získáte tím poloautomatizovaný systém na produkci potravin, které můžete velmi jednoduše zpeněžit.

8 důvodů, proč investovat do aquaponie

  • Získáte zdroj bio potravin, které lze jednoduše zpeněžit
  • Nehrozí vám škůdci, kteří se vážou na půdu
  • Sklidíte rychle, až 5x násobnou rychlostí
  • Šetříte vodu, rostliny si vezmou pouze to co potřebují (1/10 vody, kterou se zalévá)
  • Pěstujete celoročně, bez ohledu na počasí
  • Můžete pěstovat cokoliv, libovolnou zeleninu, či ovoce
  • Šetříte prostor, aquaponie může být kdekoliv (stará stodola, sklep atp.)
  • Pěstujete efektivně, zeleniny sklidíte z malého pole, ryb odchováte jak v rybníce 3000 m2

Pro koho je aquaponie vhodná?

Aquaponické systémy jsou naprosto perfektní volbou pro podnikatele v gastronomii (provozní restaurací), pro zemědělce, rodiny s dětmi i velké investiční celky. Jelikož je aquaponie automatizovaný systém, který s minimem lidské práce produkuje potraviny 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, je tato potenciální investice zajímavá. Poptávka po bioproduktech stále roste a na trhu je volný prostor.

Pokud vás aquaponické systémy zaujali, můžete navštívit náš showroom, kde vám náš aquaponický poradce zodpoví veškeré vaše otázky.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru