Hledáte doučování nebo chcete doučovat? Slovenský startup vám pomůže

V poslední době se to jen hemží startupy, které fungují jako zprostředkovatelé. Jednoduše spojují zákazníky s někým, kdo může uspokojit jejich služby. Obě strany se na startupu zaregistrují a zákazník si najde někoho, kdo mu vyhovuje. Startup nad tím vším drží ochrannou ruku.

V oblasti doučování přesně takhle působí startup Doučuji.eu. Jeho tvůrci ze sousedního Slovenska za sebou mají už docela dlouhou cestu a dnes fungují ve čtyřech zemích.

Jak to začalo

Za nápadem projektu stojí atraktivní kreativec Juraj Svinčák. Technicky ho pomohli zrealizovat Ján Kovács a Tomáš Palkovič, o zahraniční trhy se starají Dominika Poláková a Jessica Kennedy White. Ano, dnes už totiž působí nejen na Slovensku a u nás v Česku, ale také v Německu a Rakousku. Původně začínali na Slovensku, ale jejich projekt vzrostl především díky působení v Německu.

team_meetnlearn

S projektem Meet’n‘learn se dostali do mnichovského akcelerátoru Wayra, díky němuž se jim právě povedlo projekt spustit ve čtyřech zemích. U nás je můžete znát jako Doučuji.eu, na Slovensku jako DoučMa.sk a v Německu a Rakousku působí pod názvem Meet’n’learn.

Díky akcelerátoru Wayra si také užili spoustu legrace. Jeho ředitel je pozval do Německa a hledali mu doučování pro děti (úspěšně mu našli už dva doučovatele). Pojďme se ale z Německa vrátit zpět za hranice naší malé země a podívat se na české Doučuji.eu.

Jak se projektu daří

Na platformě je dohromady asi 6 000 doučovatelů, číslo stále roste a tým Meet’n’learn předpokládá, že v Německu by číslo do konce roku mělo sahat až k 10 000 učitelům. V Česku je start o něco pozvolnější, zatím se daří najít doučování cca 30 studentům denně.

Nejvíc se u nás hledá doučování angličtiny, matiky, češtiny, chemie a němčiny (matika a jazyky jsou nejvyučovanější i v žebříčcích ostatních jazykových verzí projektu). Nejvíce zaregistrovaných doučovatelů a žáků, kteří hledají doučování, je pochopitelně v Praze, Brně, Hradci Králové a Olomouci.

meetnlearn

Jak to funguje

Jako doučovatel si musíte vytvořit profil. Trvá to pět minut, je potřeba vyplnit, co studujete, co umíte a kde a kdy jste schopni doučovat. Pak nezbývá než reagovat na poptávky studentů a komunikovat. Podle toho budete oceňováni – na profilu se například zobrazuje, za jak dlouhou dobu průměrně odpovídáte, takže si o vás každý potenciální student udělá obrázek.

„Vzdy nas potesi ked pri niektorom z nasich FB fanusikov vidime, ze uvazda ako zamestnanie nas projekt,“ popsal nám zakladatel projektu Juraj Svinčák.

První zprávu studentovi posíláte bezplatně, za získání dalšího kontaktu musíte zaplatit jednorázový poplatek 49 korun. Tvůrci startupu ovšem tvrdí, že ten se vám mnohonásobně vrátí, pokud studenta budete doučovat. Jejich vize je prostě taková, že jim můžete poskytnout nějaké peníze na zlepšování projektu, když si potom ještě více vyděláte. Student, který si vás najde, totiž nic nezaplatí.

Jako student to máte jednodušší. Stačí přijít na web Doučuji.eu, zadat předmět, který potřebujete doučit, město, cenu, jakou si představujete, čas, kdy chcete doučovat a případně zaškrtnout pár dalších možností. Nemusíte se nikam registrovat, doučovatele můžete kontaktovat přímo v jeho profilu. Pak stačí čekat na odpověď.

Takže až budete příště hledat doučování pro své děti, vzpomeňte si na Doučuji.eu. Pokud bydlíte v menším městě, možná to pro vás dnes ještě nemá cenu, ale doufejme, že se projekt do budoucna rozšíří.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru