Hledáte do své firmy IT odborníky?

Hledáte do své firmy IT odborníky?

Najít kvalitní zaměstnance není vůbec jednoduché a právě informační technologie jsou oborem, ve kterém je to extra těžké. S počítačem totiž dneska umí každý a mnoho lidí si myslí, že by se tím mohli živit. Těch, kteří si to myslí oprávněně, je bohužel málo.

Když hledáte zaměstnance v oblasti IT, je vcelku logické umístit inzerát někam na internet. Správný ajťák si ho přece najde. Jenže rádoby kvalitních portálů nabízejících práci existuje spousta a problém tkví v tom, že k nim má přístup každý, kdo dokáže otevřít prohlížeč a napsat do něj nějakou adresu. Když si pak takový člověk usmyslí, že vlastně umí pracovat s počítačem, mají personalisté zábavu na dlouhý čas. Prohrabat se všemi žádostmi o zaměstnání a vyselektovat ty, kteří skutečně něco umí, není snadný úkol.

Právě z důvodu, aby se to nestalo, vznikl projekt Experis. Stojí za ním Manpower Group, což je jedna z nejznámějších světových společností, které se zabývají nabídkou práce a vhodných zaměstnanců. Pomohou tedy jak firmám, tak jedincům hledajícím práci.

Po technických oborech je na trhu hlad

Jedním z jejich projektů je právě Experis, který se zaměřuje na vyhledávání specialistů v IT, inženýringu a financích. To jsou totiž dneska žádaná odvětví. Jistě se i k vám doneslo, že je nedostatek odborníků v technických oborech, pro studenty techniky jsou uvolňovány různé granty a stipendia, po odbornících na techniku je na trhu hlad. I po ajťácích je hlad, přestože s počítačem umí každý. Ne každý s ním umí na odpovídající úrovni, aby se toho dalo využít v zaměstnání.

Expertis se kromě IT odborníků zaměřuje také na automobilový, elektrotechnický, stavební, letecký, energetický nebo jaderný průmysl a finance. Určitě se k nim podívejte, pokud toužíte pracovat jako softwarový vývojář, finanční manažer, mzdový účetní, specialista platebních karet, Business Intelligence Consulting nebo na nějaké jiné honosně znějící pozici ve výše uvedených oborech.

Máte dvě možnosti, jak jejich služeb využít. Můžete přijít jako člověk, který hledá práci, a podívat se na nabídku pracovních pozic. Nebo můžete přijít jako firma a vyhledat specialisty pro svůj obor. V případě první možnosti se o vás Expertis postará kompletně. Než vám pomohou najít práci, poradí vám, jak sepsat životopis, aby byl stejně chytrý jako vy, jak se připravit na pohovor nebo jak si říct o vyšší výplatu. To všechno se vám bude hodit.

I v době rostoucí nezaměstnanosti je pro firmy těžké najít dobré zaměstnance

Zároveň si na jejich webu můžete přečíst spoustu zajímavých statistik, které dokládají, že jejich projekt má smysl. Například se dozvíte, že mezi nejhůře obsaditelné pozice vhodným uchazečem patří inženýr, technik nebo IT pracovník. Ano, po práci v IT je vysoká poptávka. Na trhu chybí dostatek technických odborníků  a přestože se to zdá absurdní, i v době rostoucí nezaměstnanosti firmy nejsou schopny najít vhodné zaměstnance. Většina firem totiž nevezme jen tak někoho.

Fotka: Flickr – Flazingo Photos

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru