Hlasujte pro smajlíka, který vám v telefonu chybí

Taky se vám občas stává, že pro svou momentální emoci nemůžete najít odpovídajícího smajlíka? Jo, přestože máme v telefonu vlajku Libanonu a poštovní schránku, některé smajlíky prostě stále chybí. Teď to vypadá, že máme šanci říct si, co nám schází.

Smajlíky, které budeme mít v telefonech, vybírá podle přísných kritérií nezisková organizace Unicode Consortium. Svůj návrh jí sice může zaslat prakticky kdokoliv, kdo si zjistí pravidla, ale šance, že uspěje, je docela mizivá. Projekt Emoji Request si však věří.

Hlasujte pro svého smajlíka

Emoji Request je internetový projekt, který umožňuje lidem hlasovat o tom, jakého smajlíka by si přáli. Hlasovat se může přes web www.emojirequest.com nebo pomocí jejich aplikace pro iOS.

Navrhli mnoho smajlíků od supermanky přes cupcake až po dinosaura. Když mrknete na jejich stránky, zjistíte, kteří smajlíci mají nejvíc hlasů.

emojis

Tihle mají momentálně nejvíc hlasů

Je to jen návrh

Emoji Request bohužel nemá vůbec nic společného s organizací Unicode Consortium, takže není jisté, zda budou smajlíci někdy převedeni do reality. Tvůrci Emoji Request však tvrdí, že vědí, jak na to, aby byly právě jejich emotikony uznány za vhodné. A třeba konsorcium přesvědčí i zájem lidí.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru