Dnes vyšlo 15 článků

Hoax – HIV z procházky v parku?

Hoax – HIV z procházky v parku?

Na veřejných prostranstvích se začali objevovat použité injekce. Jejich účelem je nakazit, co nejvíce lidí HIV virem anebo žloutenkou. Proč to lidé dělají?

Je zaznamenáno stále více případů, kdy se lidé poraní o injekční stříkačku na místech, kde by to vůbec nečekali. Není to způsobeno jejich nepozorností, či snad pohybem na pochybných a nebezpečných místech. Stačí, když se jdou projít do parku, kde se posadí na venkovní lavičku. Stačí i jedna jediná návštěva kina.

Není jisté, zda jde o nějakou řízenou skupinu, která se snaží „pomstít“ zdravým lidem a léčit si tak svoje komplexy. Je to možná útěchou pro ně samotné, že nemoc nemají sami, ale že je v tom s nimi někdo další. Jistě to má psychopatologický motiv. Zdravě myslící člověk nikoho záměrně nakazit nemůže.

Stříkačka je nastavená tak, aby se o nakaženou jehlu dotyčný škrábl, nebo si na ni sedl. Mnohdy tak dojde k nakažení lidí, kteří žijí spořádaný život a nikdy by se do kontaktu s touto nemocí nedostali.

Nejčastější místa

Stříkačky se objevili na lavičkách v městských parcích, v kině a v autobuse. Zkrátka tam, kde se denně střídají tisíce lidí, pachatel se nedá vystopovat a zaručeně si na místo někdo sedne a nakazí se. Proto si vždy pečlivě prohlédněte místo, kam se usadíte. Může to bát klíčový okamžik ve vašem životě, nebo tak můžete zachránit život někoho dalšího.

Veřejných míst je mnoho a pachatel bude jistě vynalézavý. Nepodceňujte to a buďte obezřetní

Zdroj, text/foto: facebook.com

Štítky: , , ,

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru