Dnes vyšlo 15 článků

Hit webu a diskuzí: Zelená Coca-Cola v Argentině

Hit webu a diskuzí: Zelená Coca-Cola v Argentině

Coca-Cola používá svou známou podobu názvu od roku 1887. A od roku 1920 bylo jejich slavné logo umístěno na červeném pozadí. Ale nyní je značka i zelená, tedy aspoň v Argentině. Společnost představila Coca-Colu Life, která je slazená přírodně se vyskytujícím sladidlem – stévií. Tento nový produkt se vyznačuje nápadnou zelenou barvou a je zabalen i v láhvi, jejíž materiál je z 30% rostlinného původu a je plně recyklovatelný. 

cocaCola

Coca-Cola v Argentině zahájila novou barevnou verzi.

Coca-Cola tvrdí, že láhev „vypadá, funguje a je recyklovatelná stejně jako tradiční PET lahev, ale zanechává menší dopad na naši planetu a její omezené zdroje.“

V láhvi nového nápoje o velikosti 600 ml se nachází 108 kalorií. To je něco mezi klasickou Coca-Colou s 250 kaloriemi a dietní Coca-Colou Zero.

cocaCola2

Změna tradice: Coca-Cola byla dlouhou dobu spojována jen s klasickým logem na červeném pozadí, ale nový nápoj má jinou barvu.

„Coca-Cola Life je prvním nápojem z rodiny Coca-Coly, který je slazen přirozenou stévií, jenž přidává lahodnou chuť s nízkým obsahem kalorií,“ uvádí Coca-Cola na svých argentinských stránkách.
Největší světová firma vyrábějící nápoje používá stévii ve 45 svých výrobcích jako jsou Vitaminwater Zero nebo Fanta Select, ale nikdy ji nepoužila v kole – své vlajkové lodi.

cocaCola3

Výrobek je dodáván v nové lahvi, která je částečně z rostlinného materiálu a plně recyklovatelná.

Není zmínka o žádném jiném datu uvedení této speciální koly na jiném místě. Ale vedení společnosti na tiskové konferenci v Buenos Aires přirovnalo Coca-Colu Life ke Coca-Cole Zero, která byla poprvé představena v Austrálii, ale později byla prodávána všude po světě.

Analytik spotřebního výzkumu Bill Pecoriello řekl, že globální rozšíření speciální koly se zdá velmi pravděpodobné, protože by tak Coca-Cola bojovala proti inovacím Pepsi. I Pepsi totiž v nedávné době přišla s vlnou středně kalorických nápojů jako Pepsi Next a Dr Pepper 10, ale na trhu se jim tolik nedaří, pokračoval Pecoriello.

cocaCola4

Kola a Pepsi používají stévii, rostlinu pocházející z Paraguaye, v nápojích již po léta. Stévie sladká nebo také stévie cukrová, sladká tráva či medové lístky je bíle kvetoucí rostlina. Původně se vyskytovala v oblasti Jižní a Střední Ameriky, ale dnes se dá samozřejmě sehnat i u nás a můžete si ji klidně pěstovat doma v květináči. Jako sladidlo je téměř nekalorická, netvoří se kvůli ní zubní kaz a je vhodná i pro diabetiky. Podle některých studií dokonce napomáhá ke snížení cukrovky.

Že je to celé šokující? No ano…

Nejste sami, kdo si to myslí. Jako u všech problémů se i zde názory lidí dělí na dvě hlavní skupiny. Ti, kterým se zelená Coca-Cola líbí, a její odpůrci.

Cukr (sacharózu) ničím nenahradíš, tvrdí jeden příspěvek. Stévie je supr, uvidíme jak bude chutnat, odporuje druhý. Někteří se jednoduše těší, až se Coca-Cola Life dostane do Česka, podle jiných je to pořád stejná s****a, která se jen tváří zdravě. No názor si udělejte sami, jisté však je, že se rozhodně nebude jednat o super zdravý nápoj… Velmi pěkně to vyjádřil autor následujícího příspěvku:

V zivote nikdy. Bude to rovnako zle ako kofola zo steviou. Ak chce niekto zit zdravo, tak nech pije cistu vodu a nech mi na Coca colu nesaha. To je to iste ako coca cola light. Ak zijem nezdravo tak poriadne a hlavne chutne. 🙂

Lidé však nediskutují jen nad tím, jestli je zelená Coca-Cola dobrý nápad nebo ne, ale především o tom, jestli má ten správný zelený odstín. Podle některých diskutujících vypadá jako “kilo rozšlápnutých ultra hnusných housenek”, podle jiných je to však “ta typická organická zelená” nebo jim připomíná “barvu typického českého rybníku v srpnu”. Nebo je prý taky tak otřesná, až je hezká. 🙂 A pokud se vám zdá nezdravě zelená, vězte, že pár dalších lidí věří, že bude jistě postupně dozrávat podobně jako třeba zelené banány a barva se časem, jak si ji koupíte, změní. Někteří uživatelé Facebooku ale přemýšlí i designově, Coca-Cola Life se jim prý barevně bude hodit do zelené kanceláře. No a završme to barevným komentářem: “Až přijde duhová z rozmixovaných jednorožců, tak pak teprve budu spokojená. :-)”

Dodejme snad jen, že Coca-Cola Life je v Argentině ve fázi testování, stejně jako se kdysi testovala Coca-Cola Zero ve Francii. Je tedy možné, že Argentina bude první a zároveň poslední… A co vy? Koupili byste si tuto zelenou Coca-Colu, kdyby se dostala do Česka?

Zdroje: dailymail.co.uk, fastcompany.com, foxnews.com

Komentáře

Nahoru