Dnes vyšlo 1 článků

Hit na webu: Zvláštní zákon v Číně

Po webu se rychlostí blesku šíří zprávy o novém zákonu z Číny. Je tak zvláštní, že ve vás jistě také vzbudí pozornost. Dospělé děti podle něj totiž musí navštěvovat své rodiče, jinak jim může hrozit pokuta nebo vězení.

pensioner_china

Nový čínský zákon se zabývá rostoucím problémem osamělých lidí tím, že nařizuje jejich dospělým dětem, aby je navštěvovaly. Zákon říká, že by se dospělí měli starat o „duchovní potřeby“ svých rodičů a „nikdy by neměli zanedbávat nebo urážet seniory“. Nový zákon naštěstí přesně nenařizuje, jak často by děti měly své rodiče navštěvovat.

V roce 2050 bude každému třetímu obyvateli Číny více než 60 let. Čína se o ně zřejmě chce postarat. Se svou neurčitostí je však fakt, zda se tak stane nebo ne, docela nejistý. Prý by bylo ještě třeba doplnit některé upřesňující informace – například jaký bude trest, pokud někdo své rodiče navštěvovat nebude.

I tak už ale kontroverzní zákon něčeho dosáhl: na problém osamělých seniorů přenesl obrovskou pozornost. Nejen čínští uživatelé Internetu si z něj totiž dělají legraci.

„Kdo je nechce často navštěvovat? Co je považováno za „často“? Kdo na to bude dohlížet? píše se na Weibo, čínské verzi Twitteru.

„Všichni milujeme své staré rodiče, ale někdy jsme prostě příliš zaneprázdnění, tím, že se snažíme vydělat si na vlastní živobytí.“

„Je v pořádku, že po nás někdo chce, abychom navštěvovali své rodiče. Ale je tu někdo, kdo nám na to dá volno?“ ptá se další.

„Je to vtipné, že je to zákon. Je to jako bychom po párech vyžadovali, aby měli po svatbě harmonický sexuální život.“

Zdroje: bbc.co.uk, thehindu.com, edition.cnn.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru