Hit internetu: O českém bezdomovci se píše po celém světě

Hit internetu: O českém bezdomovci se píše po celém světě

Ludvík Doležal (v mezinárodním podání bez našich čárek a háčků „Ludvik Dolezal“) je slavný tolik, že se o něm píše po celém světě. Většina lidí, kteří mají domov, jídlo, práci a mají se kde umýt, takhle slavná nikdy nebude. No jo. Vy se přece nemusíte na ulici potýkat s mrazivou českou zimou a nemusíte pálit svůj majetek, abyste se trochu zahřáli u ohně.

Ludvík Doležal se může pyšnit čestným titulem „nejšpinavější muž Evropy“. Přesně takhle ho totiž zahraniční média označují. Podle Daily Mail býval kdysi normálním člověkem s domem a prací, ale jednoho dne se rozhodl z práce odejít a pak ztratil všechno. Stal se bezdomovcem a v současné době žije v opuštěné chatrči.

„Jednoho dne jsem se prostě rozhodl opustit svou práci, bylo to před mnoha lety. Od té doby jsem tady u ohně,“ vysvětlil prý přímo Doležal.

Ludva

Trpí vzácnou psychologickou poruchou

Obzvlášť to, jak zahraniční média informují, že se Ludvík ohněm chrání před mrazivou českou zimou, je dost úsměvné. Jak všichni víme, zase tak kruté mrazy letošní zimu v Česku nebyly. Oheň ale používá i k pálení různých věcí, z jejichž popela si tvoří pohodlnou postel.

Osmapadesátiletý muž žijící v Novém Bydžově prý trpí vzácnou psychologickou poruchou, kvůli níž je naprosto fascinován popelem a ohněm. Aby měl pohodlnou postel, spálil své boty, deku a dokonce i matraci. Ano, spálil matraci, aby měl pohodlné lůžko z popela. Kromě toho se navíc odmítá koupat.

„Lehnu si oblečený do horkého popela, abych se zahřál. Vypadá to pak jako v pekle. Měl jsem matrace, ale všechny jsem spálil. Lidé mi pomáhají a nosí mi staré pneumatiky, které mohu pálit,“ říká Doležal.

Oheň prý udržuje po celý den a kolem půl osmé vleze do popela a jde spát. Jeho šaty jsou zbarvené od kouře, šedé vousy a vlasy jsou zčernalé sazemi. I když vypadá skoro jako čert, mezi místními je známý prostě jako „Ludva“.

dirtiest-man8

Svět vidí české poměry

Na zahraničních webech se také píše, že Ludvík obdrží každý měsíc dávky od státu v hodnotě $136 (cca 2700 Kč). Dodávají ale, že nedostává celou částku najednou. Úředníci se prý obávají jejího spálení.

Co myslíte? Máme to ale štěstí. Vždycky když se Česko mezinárodně proslaví po celém internetu, je to něco, co na nás nevrhá příliš lichotivé světlo. Loni to bylo Čečensko, na které snad nikdo nezapomene, teď si bude celý svět zase myslet, že se nemyjeme.

PAY-dirtiest-man

O Ludvovi se píše například na Daily Mail, Mirror nebo Viral Nova.

Komentáře

Nahoru