Dnes vyšlo 1 článků

Hit internetu: Nazpíval jednu písničku ve 20 různých stylech

Jak by zněl hit Dark Horse od Katy Perry třeba v podání Michaela Jacksona nebo Nirvany? Teď máte jedinečnou šanci se to dozvědět. Talentovaný mladý zpěvák totiž song přezpíval ve stylu mnohých hvězd a hvězda se stala i z něj. Video zhlédly miliony lidí.

Anthony Vincent, šestadvacetiletý hudebník, nahrál minulý týden na YouTube přepracovaný hit „Dark Horse“ od Katy Perry. Nebylo by na tom nic zvláštního, vždyť YouTube je plný coverů – tedy přezpívaných písní. Ale talentovaný Anthony si troufl na vyšší level – přezpíval písničku ve stylu několika hudebních legend. Text zůstal stejný, ale je to, jako kdybyste chvíli slyšeli hlas Kurta Cobaina, poté Michaela Jacksona, Franka Sinatra nebo Metallicy.

„Po hodně dlouhou dobu jsem se snažil najít na YouTube své místo a myslím, že teď jsem ho konečně našel,“ vysvětlil Vincent.

Wrecking Ball už bylo moc ohrané

Samozřejmě že celou písničku nenazpíval najednou. I když je video tak dobře sestříhané, že to ani nelze poznat, skládá se z několika částí. Vincent si prvně vybral písničku a rozdělil ji do různých žánrových částí. Ty pak zvlášť nazpíval a sestříhal dohromady.

„S nápadem jsem přišel už loni v listopadu a vlastně jsem to chtěl prvně udělat s písničkou Miley Cyrus ‚Wrecking Ball‘, ale už bylo příliš pozdě. Pak jsem uslyšel ‚Dark Horse‘ a okamžitě mě napadlo, že to je ono. A tak jsem šel do toho.“

dark-horse-cover-nirvana

Video je na internetu doslova hitem.  Zveřejněno bylo 15. března, takže je k dispozici něco málo přes týden, a už má přes tři miliony zhlédnutí. Vincentovi se možná povedlo i více než Katy Perry, která za videoklip k této písni byla kritizována. A v jakém podání se vlastně Dark Horse nejvíce líbí vám?

Zdroje: Rolling Stone, Metro

Komentáře

Nahoru