Hit internetu: Lidé čekají, až exploduje velryba

Hit internetu: Lidé čekají, až exploduje velryba

Před několika týdny uvízl v malém městečku v Kanadě pětadvacetimetrový plejtvák obrovský. Umírá kvůli zamrzání moře. Je hodně nafouklá, má zhruba dvojnásobek normální velikosti. A to všechno z ní činí obrovskou celebritu. Místní se na ni chodí dívat přímo, zbytek světa musí přes internet.

„Velryba se nafukuje. Z dálky vypadá, jako by to byl velký balón,“ uvedla místní obyvatelka Emily Butlerová.

Velryba kromě toho, že je světovou senzací, začíná také pěkně zapáchat. Když její osud sledujete jen po internetu, je to fajn. To místní si musí zacpávat nos. Avšak nic s tím nenadělají. Zatím se totiž hádají s úřady, kdo zaplatí odstranění zdroje zápachu – tedy velryby. Co dělat s mrtvou velrybou je vlastně docela velká otázka. Nemůžete ji někam přenést, protože váží několik tun. Nemůžete ji posunout do moře, protože by představovala riziko pro lodě. Dala by se vykuchat, ale to by byla opravdu špinavá práce. Avšak zdá se, že se jedno řešení nabízí. Ministerstvo rybolovu a oceánů v současné době jedná s kanadským muzeem. Tam by totiž velryba mohla být použita jako exponát.

Není to první velryba na světě, která explodovala. Například loni explodoval vorvaň přímo při pitvě. Explodující velryby mají ve světě virálních zpráv velmi významné místo. Již v roce 1970 bylo totiž video o explodující velrybě dokonalým příkladem prvního virálního videa. Tenkrát to byla opravdová senzace. Lidé se smáli tomu, jak obrovské kusy velrybího tuku padaly všude kolem, rozbily dokonce auto.

Takhle nějak by to mohlo vypadat.

Takhle nějak by to mohlo vypadat.

Aktuální vývoj

Celý svět teď přes internet sleduje, jak to s velrybou vypadá. Všichni čekají na její výbuch. Jsou toho plné sociální sítě. Ale pokud chcete mít informace z první ruky, rozhodně by vás měl zajímat přímo web hasthewhaleexplodeyet.com. Tam totiž pravidelně aktualizují, jak to s ní vypadá.

whale-no-explosion

V současné době to bohužel vypadá docela bledě. Nafouknutí velryby klesá, takže prý pravděpodobně ani neexploduje! To je pro celý svět velké zklamání.

Zdroje: Business Insider, Huffington post

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru