Hit internetu: Kuřecí stehno z 3D tiskárny

Hit internetu: Kuřecí stehno z 3D tiskárny

Rádi si dáte k obědu pěkně dozlatova opečené kuřátko. Jste fascinováni 3D tiskem. A tak si řeknete, proč tyto dvě věci nespojit? To zní dobře, ne? No tak se pojďte podívat.

3D tisk se v poslední době opravdu hodně rozmáhá. Samotná technologie je známá již zhruba 30 let, ale teprve nedávno se dostala do takového bodu, kdy je prakticky proveditelná. Schopnost rychle a přesně tisknout trojrozměrné objekty zapříčinila a ještě zapříčiní převrat v inženýrství a lékařských oborech. Můžeme si snadněji vytisknout různé prototypy či přesné náhradní díly. Ale i spoustu jiných věcí.

Plastový model k nakousnutí

Japonští novináři z Lifehacker nedávno navštívili firmu iJet, která se v Jokohamě zabývá 3D tiskem. Měli možnost si vytisknout nějakou jednu věc. A tak si vybrali kuřecí stehno.

Když dáme trochu stranou vtipnost celé situace, není to vlastně zase tak blbý nápad. Vždyť mnoho restaurací má ve výloze plastové modely jídla, aby přilákaly zákazníky. Tyto modely tedy obyčejně nejsou vyráběné metodou 3D tisku, ale jak se ukazuje, co není, může být.

Předtím, než si budete chtít něco vytisknout, potřebujete nějakou předlohu. Není to tedy úplně nutné, ale v případě kuřecího stehna je to docela dobrý tip. V tomto případě použili následující šťavnatě vypadající stehýnko:

chicken

3D tiskový systém samozřejmě není žádný kuchař, ale pouze stroj. A tak položil technik iJet stehno opatrně na stůl, dával zvláštní pozor na to, aby nedošlo k poškození lahodně vypadající kůžičky, a pustil se do práce se svým 3D skenerem.

chicken-scan

Když stehýnko pořádně naskenoval, byla data v počítači převedena na trojrozměrný model. Ten se trochu upravil a pak už se mohlo jít na věc.

chicken-in-computer

Vypadá docela realisticky, co myslíte? Bohužel si na něm stejně nikdy tolik nepochutnáte. Je to kus barevné sádry, je těžší a křehčí než skutečné kuře.

3d-chicken

Zaměstnanci iJet se však rozhodli dovést to ještě dál. Kuřecí stehýnko několikanásobně zmenšili a udělali z něj náušnice, se kterými budete rozhodně k nakousnutí.

chicken-earrings

Zdroje: 3ders, Rocketnews

Komentáře

Nahoru