Facebookové vzpomínkové video má i Darth Vader

Facebook slaví desáté narozeniny, a tak nám dal malý dárek. Všichni máme možnost vytvořit si Look Back Video, které vystřihne naše nejdůležitější životní okamžiky na Facebooku. A Look Back Video si neváhal udělat jeden z mých přátel na Facebooku. Jeho jméno je Darth Vader.

Všichni jste za poslední týden jistě zhlédli nějaké to Look Back Video na Facebooku, takže víme, o čem je řeč. I když tento týden možná ne. Spíše týden předtím. Tento týden frčí jiný hit “Exni pivo, nebo mi dej basu piv”. A tak všichni sledujeme, jak se naši přátelé a “přátelé” nechávají pohltit další “inteligentní hloupostí”, pijí pivo a čekají, kdy jim od někoho přijde basa piv. Řeknu to narovinu: “Nepřijde.” A říkám vám to jako právník. Prostě bez písemné či ústní smlouvy, nebo alespoň konkludentního souhlasu neuvidíte vůbec nic. Jestli ano, tak je to slabost a důvěřivost toho-co-nevypije-pivo-na-ex. Prostě hodně štěstí při pití i čekání na basu.

Zpět k Look Back Video a Darth Vaderovi

Komik Joshua Dill ve svém videu Look Back Video představil světu, jak by to vypadalo, kdyby Vader místo síly využil sociální síť. Video obsahuje některé z Vaderových nejvybranějších citací z klasické trilogie, které Vader na Facebooku zveřejnil v podobě statusů. Fotky zobrazují ikonické scény ze všech šesti filmů.

A Look Back Video je založené na konceptu připomenutí vašich zlomových a životních okamžiků, které se na Facebooku neměří nijak jinak než počtem „Liků“. Dalo by se říci: „Čím víc „Liků“, tím víc důležitosti.“ A je úplně jedno, že lidi vám raději „olikují“ „sedím na záchodě“ namísto „právě se mi narodila dcera“. Ať žije reálnost světa roku 2014!

Samozřejmě i video Vadera zachycuje jeho životní chvilky a okamžiky triumfu (porážka Obi-Wan Kenobiho), ale i chvilky, na které by raději zapomněl (většina epizod ze Star Wars I až III).

Jedna věc je jistá, jakkoli bylo vaše Look Back Video na Facebooku vzrušující, video Vadera je zajisté působivější. Ve skutečnosti to je to nejpůsobivější Look Back Video.

Netrpělivé očekávání

Čekám, kdy nadšení Dartha Vader nakazí i další mé přátelé, např. Bilba Pytlíka, Lorda Voldemorta, Spoka či Rumburaka. Nemyslím to ironicky. Vlastně jsou to jediní “lidé”, na jejichž videa se podívám s chutí.

Taktéž čekám, kdy uvidím mého přítele Dartha Vadera, milovníka srandiček a mexických vln na Facebooku (měli jste vidět tu jeho žirafu místo profilovky), exovat pivo.

Profilovka na Facebooku Dartha Vader

Darth Vader – Profilová fotka na FB

darth vader hledí do budoucnosti

Úvodní foto z profilu Dartha Vader

Darth Vader jde s přáteli na pivo

Darth Vader: Foto s přáteli

 

Zdroj: https://mashable.com/2014/02/12/darth-vaders-look-back-video/

Obrázky: reggiestake.com, Video: youtube.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru