Hiroshi Lockheimer – Redesign Androidu trval 4 roky

Hiroshi Lockheimer –  Redesign Androidu trval 4 roky

Hiroshi Lockheimer, vedoucí vývojářů operačních systémů Android a Chrome OS ve společnosti Google, prozradil několik detailů ohledně nové verze systému Android 5.0. Lollipop.

Android 5.0. přináší zatím nejvíce změn v historii. A proto se společnost Google rozhodla, že začátkem léta na konferenci I/O tuto verzi Androidu odhalí. Toto odhalení mělo softwarové vývojáře a hardwarové společnosti připravit na několik výrazných změn. Ze stejmých důvodů představují  své betaverze systémů i společnosti Microsoft nebo Apple.

Lockheimer mimo jiné zopakoval novinky, které nový Android přináší. Mezi ty nejviditelnější patří vzhled a Material Design.

„První výraznou změnu uživatelského prostředí jsme přinesli s Gingerbread a Honeycomb (přelom 2010 a 2011) a od té doby jsme plánovali něco jako Material Design. Chvíli to trvalo, než to bylo udělané pořádně. Chtěli jsme mít vše perfektní“ říká Lockheimer a tvrdí, že rozhodně nejde o poslední změnu.

google-material2

Android

Po odchodu otce Androidu, Andyho Rubina, bude již za další verze zodpovědný právě Hiroshi Lockheimer, který tvrdí: „Nesnažíme se soupeřit se Samsungem, HTC nebo LG. Hlavním důvodem, proč vyrábíme NEXUS je, že na něm můžeme testovat software, na kterém pracujeme. NEXUS jsme později poskytli veřejnosti a lidé jej začali kupovat. Jsme za to rádi, ale těší nás, i když si kupují HTC nebo Samsung. Nesnažíme se nikomu ukrást podíl na trhu.“

Na otázku, zda Googlu nevadí, že Android vypadá vždy jinak a výrobci mají problémy s aktualizacemi, Lockheimer neodpověděl.

zdroj: startitup

Zajímá se o Internet, optimalizaci webů a nové trendy v oblasti IT. Má ráda cestování, Skotsko, dobrou hudbu a své Donské sphynxe, kteří jí při psaní často dělají společnost. Stále hledá nové výzvy a každý den se probouzí s úsměvem, protože vždy může být líp, ale i hůř. Ráda Vám zprostředkuje informace, které Vás budou zajímat a bavit.

Komentáře

Nahoru