High-Tech náramek monitoruje vaši náladu

High-Tech náramek monitoruje vaši náladu

Každý jsme už určitě zažili nějaký ten „den blbec“, kdy máme pocit, že se na nás všechno řítí a celý svět existuje jen proto, aby nás srazil na kolena. Díky náramku, vybaveném pokročilou technologií, ale už nebude problém dostat se zpět do stavu homeostázy.

Náramek W/Me Wristband vytvořil startup Phyode z Mountain View. Tým, sestávající z bláznů do gadgetů a výzkumníků v oblasti medicíny vytvořil náramek, který místo nudného měření spánku, ušlých korků nebo spálených kalorií zjišťuje, jakou náladu jeho nositel má a poskytuje tipy, jak se co nejrychleji vrátit do stavu pohody.

Náramek analyzuje vaše “životní spektrum” a naučí vás pořádně dýchat

Každý náramek obsahuje medicínský senzor, který ve Phyode nazývají „analyzér životního spektra“. Analyzér je schopen zachytit elektrické impulsy z pravé srdeční síně, které indikují stav autonomního nervového systému lidského těla.

Dotýkání se a nošení náramku spustí řadu měření, jejichž výsledky jsou pak odeslány do uživatelova smartphonu. Ten je pak vyhodnotí na škále, jež zahrnuje body jako „pasivita“, „vzrušení“, „pesimismus“ a „úzkost“. Extrémní hodnoty v těchto bodech probudí trenéra – fitness velrybu Attu – která vás naučí speciální dechová cvičení.

Projekt na Kickstarteru sklidil úspěch

Před několika týdny autoři umístili svůj projekt na Kickstarter a podle posledních zpráv už se jim podařilo sehnat celých 100 000 dolarů, ačkoliv jim ještě zbývalo 21 dní do ukončení kampaně.

Někdy se taková věcička, která vás zastaví a donutí pořádně se nadechnout, docela hodí. Nemyslíte?

Zdroj: https://mashable.com/2013/06/11/wristband-mood-monitor/

Zdroj obrázku: https://mashable.com/2013/06/11/wristband-mood-monitor/

Komentáře

Nahoru