Dnes vyšlo 15 článků

Hezké URL na Facebooku

Hezké URL na Facebooku

Facebook před pár měsíci, umožnil uživatelům na Facebooku si udělat z dynamické URL, adresu statickou. Jaký je vlastně mezi těmito adresami rozdíl? Dynamické adresy se používali v dávnějších dobách, kdy byl internet ještě v dětských letech. Nemůžu upřít, že se stále používají, a to v hojném počtu. Jejich počet však strmě klesá. Příkladem budiž facebook (facebook.com/profile.php?id=123456789). Pomalu je nahrazují adresy statické. Statické adresy se vyznačují tím, že v URL obsahují povětšinou klíčová slova z nadpisů. Není tomu však kdykoli. Příklad (facebook.com/franta.vomacka).

Hezké URL si můžete u svého profilu nastavit na facebook.com/username, či případně v nastavení vašeho profilu. Uživatelské jméno se může skládat z jakéhokoliv znaku (krom srdíček a podobných blbostí, který by se měli nechat na Líbimseti).

Štítky:

S internetem začínal před několika lety jako tvůrce webů. Dnes se živí internetovým marketingem. Podniká na vlastní pěst – práce na volné noze. V 17 letech vlastní několik internetových obchodů a občas přijme nějakou zakázku na výrobu minisite.

Komentáře

Nahoru