Hewlett Packard propouští zaměstnance a orientuje se na nové technologie

Jeden z největších výrobců počítačové techniky Hewlett Packard do konce roku 2014 propustí přibližně 27 tisíc lidí, což představuje 8 % všech zaměstnanců a spolupracovníků. Tím by se mělo ušetřit 3 až 3,5 miliardy dolarů.

Část zaměstnanců přijala návrh na předčasný odchod do důchodu a kompenzaci. V jakých zemích a oblastech podnikání Hewlett Packard plánuje propouštění, není zatím jasné. Uvolněné prostředky budou použity na vylepšení produkce a servisu. Společnost  Hewlett Packard chce vložit tyto zdroje do zařízení pro velký objem dat, počítačové bezpečnosti a do oblačných (cloud) technologií.

V březnu tohoto roku společnost Hewlett Packard spojila výrobu tiskáren – Imaging and Printing Group s výrobou osobních počítačů – Personal Systems Group. Restrukturalizace bude stát přibližně 1,7 miliardy dolarů.

Společnost Hewlett Packard vznikla v roce 1939 a počáteční vklad činil 538 dolarů. V roce 1947 se změnila na akciovou společnost a od roku 1957 se její akcie staly veřejně obchodovatelnými.

Zdroj: News Yahoo

Štítky:

Komentáře

Nahoru