Dnes vyšlo 15 článků

Herní tablet Gpd XD: To jste ještě neviděli

Pokud si pod názvem „herní tablet“ představujete tablet se slušným výkonem, jste trochu vedle. My máme na mysli něco jiného, co v Česku snad ani neseženete. Ano, opět se v rámci našich článků o zajímavých zařízeních podíváme do Číny.

Přestože dnes už se vyskytují v menší míře, stále můžete narazit na různé druhy gamepadů a nezapomenutelný PSP. Nicméně my se podíváme na něco originálnějšího.

gpd

Tablet Gpd XD je tablet s integrovaným ovladačem. Možná by se dal přirovnat i k notebooku s dotykovým displejem, který má místo klávesnice ovládací tlačítka. Má rozměry 155 x 89 x 24 mm a váží pouhých 300g. Díky tomu, že je skládací, se v klidu vejde do kapsy.

gpd-dx

Konfigurace taky není vůbec špatná. Android 4.4.4 pohání čtyřjádrový procesor taktovaný na 1,8 GHz a pro hráče důležitý GPU Mali-T764. V Antutu benchmarku dosahuje herní tablet skóre 47 038, což je pro srovnání více než Samsung Galaxy S5, LG G3 a Sony Xperia Z3.

V čem je tak odlišný od PSP a jiných gamepadů?

Je dotykový a má Android. Díky tomu podporuje široké množství her – hry pro Android, webové hry přes prohlížeč, atd. Buď hrajete ovládacími tlačítky a joysticky po stranách nebo na pětipalcové obrazovce s rozlišením 1280 x 768.

Gpd XD byl představen teprve před dvěma měsíci, mimo Čínu ho pravděpodobně neseženete. Na GearBest mají obě barevné varianty (modrou a černou) za cenu 4 000 korun (o 15 % levnější než jinde) s poštovným zdarma.

Pokud máte strach nakupovat z dalekého východu, podívejte se na náš článek vysvětlující, že na tom nic není, když použijete mozek.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru