Herní studio LucasArts pomalu končí. Disney se hodlá zaměřit na licence. Star Wars 1313 a Star Wars: The First Assault jdou k ledu

Herní studio LucasArts pomalu končí. Disney se hodlá zaměřit na licence. Star Wars 1313 a Star Wars: The First Assault jdou k ledu

Americký mediální gigant Walt Disney uzavře výrobce videoher LucasArts, kterého získal v rámci převzetí filmového studia Lucasfilm. Disney loni v říjnu studio koupila od známého amerického filmaře George Lucase, který je tvůrcem legendární filmové série Hvězdné války. Za převzetí zaplatila přes čtyři miliardy dolarů (více než 80 miliard Kč).

Jakmile koupila společnost Disney Lucasfilm, jednou z častých otázek i bylo, jaký vliv to bude mít na herní divizi LucasArts. Teď už můžeme napsat, že špatný. V Disney se rozhodli, že už interně nebudou vyrábět velké hry, takže propustili 150 zaměstnanců LucasArts a zrušili oba vyvíjené projekty, kterými byla vizuálně skvěle vypadající third person akce Star Wars 1313 a multiplayerová střílečka Star Wars: The First Assault.

Bob Iger z Walt Disney: Vlastní hry už nebudeme vyvíjet

Walt Disney si z LucasArts ponechá pouze malý tým pracovníků, který bude mít na starosti licenční partnerství. Ostatní zaměstnanci LucasArts budou propuštěni. LucasArts zároveň zastaví vývoj všech vlastních her.

Důvod? Už samotný CEO Walt Disney jménem Bob Iger, zmínil, že se do budoucna hodlají spíš věnovat vývoji mobilních a sociálních her než konzolovým titulům. Velké tituly chtějí případně realizovat prostřednictvím prodeje licence některému z externích studií. Ostatně takhle například vznikla MMORPG Star Wars: The Old Republic, kterou vytvořilo dalsí velice známé herní studio Bioware a zapomenout nesmíme na populární a zábavné hříčky jako LEGO Star Wars a Indiana Jones hry od Traveller’s Tales.

Do herního průmyslu stále chtějí chlapci fušovat, ale nechtějí hry vyvíjet interně. Jednoduše chtějí pouze firmám předprodávat licence k těmto herním titulům (je s tím méně práce a černou práci odvede zkrátka někdo jiný). Existuje tak i určitá naděje, že se v budoucnosti v nějaké podobě Star Wars 1313 vrátí – pokud bude mít o slibnou hru zájem některé externí studio. Tuto možnost naznačil pro magazín Game Informer zdroj z LucasArts.

O legendárním herním studiu LucasArts

Společnost LucasArts vznikla v roce 1982. Od té doby vytvořila celou řadu populárních her, včetně titulů založených na Hvězdných válkách a filmové postavě archeologa Indiany Jonese.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru