Dnes vyšlo 15 článků

Hereckou roli ve sci-fi filmu získala robo-žena s umělou inteligencí jménem Erica

Hereckou roli ve sci-fi filmu získala robo-žena s umělou inteligencí jménem Erica

Možná to byla jen otázka času, kdy se ve filmovém snímku objeví robot s umělou inteligencí. Tento průlom se odehrává v Japonsku, kdy bude jednu z ženských rolí zastávat robotická žena s umělou inteligencí jménem Erica. Jedná se o sci-fi film, který podporují Američané. Sci-fi film je pojmenován jako “b”, v anglickém názvu “být”.

Jak se průmysl potýká s tím, jak bezpečně znovu zahájit výrobu, jeden film pokračuje s hlavní herečkou, která je imunní vůči COVID-19 – protože je to robot jménem Erica. Bondit Capital Media, která financovala tituly jako To the Bone a na Oscara nominovaný S láskou Vincent, belgická společnost Happy Moon Productions a newyorská desítka globálních médií se zavázaly podpořit sci-fi film. Přichystali si finanční pomoc ve výši 70 milionů dolarů. Producenti, pravděpodobně “béčkového” filmu, obsadí robata s umělou inteligencí – jedná se o robotickou ženu jménem Erica.

Ericu vytvořili japonští vědci Hiroshi Ishiguro a Kohei Ogawa. Ve svém studiu robotiky ji učili lidskému chování a komunikaci, dle norem umělé inteligence.

“V jiných metodách jednání herci zapojují do role své vlastní životní zkušenosti,” říká Khoze. “Ale Erica nemá žádné životní zkušenosti.” Byla vytvořena od nuly, aby hrála svou roli. Museli jsme simulovat její pohyby a emoce prostřednictvím relací jeden na jednoho, jako je ovládání rychlosti jejích pohybů, mluvení skrze její pocity a koučování vývoje postav a řeč těla. “

Erica byla původně nastavena na debut v jiném projektu, který měl mít režii Tony Kaye (American History X), ale producenti se s Kaye rozešli kvůli plánování. Některé filmové scény byly s Ericou natočeny již v minulém roce. Nicméně zbytek scén se bude filmovat až za rok v Evropě.

 

Zdroj, foto: hollywoodreporter.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru