Herečka z Game of Thrones chystá vlastní aplikaci na podporu kreativců

Arya Stark z Game of Thrones, teda herečka Maisie Williams, chce spojovat kreativce a nastartovat změnu v kreativním odvětví. Před pár dny představila světu svou chystanou aplikaci a vypadá to hodně, hodně dobře.

I filmové hvězdy se nám začaly fušovat do technologického odvětví. A je to jen správně – hodně zajímavým příkladem je herečka Maisie Williams, kterou znají všichni zarytí fanoušci Game of Thrones jako Aryu Stark. Ta před pár dny ukázala svou novou appku zvanou Daisie.

Za aplikací stojí herečka Maisie Williams a producent Dom Santry

Za aplikací stojí herečka Maisie Williams a producent Dom Santry

Myšlenka je úžasná: shlukovat kreativní lidi na jedno místo, podněcovat je ke kolektivní práci na projektech a vzájemné podpoře. O tom, jak to bude nebo nebude fungovat se dozvíme až v létě, kdy je naplánován oficiální launch.

Víc žen do kreativních odvětvích

Williams má tímto šanci reálně podpořit start nováčků v kreativních odvětvích a propojit je s profesionály, od kterých se mohou učit. Krom toho chce herečka, bojující za práva žen, vytvořit prostor pro ženy, kde se mohou jednoduše realizovat v tvůrčí komunitě a navzájem se podporovat.

Veškerá tato aktivita reflektuje současné změny v kreativním průmyslu, který zažívá v posledních letech mnoho velkých změn a renovací. Je to především v souvislosti toho, že mnoho lidí využívalo jeho nedostatků a mohlo tak docházet k věcem jako sexuálnímu harašení, neoprávněným vyhazovům a podobným věcem, které se za břehy Atlantiku v současné době velmi řeší.

Alternativní dimenze kreativna

Z této perspektivy tedy dává naprostý smysl vytvořit novou “alternativní” platformu pro hirování nových talentovaných lidí a podporu kreativního odvětví. To bude v naší budoucnosti hrát zajisté podstatnou roli.

Náhled do aplikace

Náhled do aplikace

“Jsem neuvěřitelně nadšená ze změn, které nyní v kreativním průmyslu probíhají a jakým způsobem se vše pozitivně otáčí k ženám,” komentuje Maisie Williams.

“Chci, aby Daisie dávala kreativcům příležitosti, které by na začátku své kariéry jen těžko získali. Aplikace se bude snažit oddělit kreativní činnost a senioritu v dané oblasti, a bude propojovat lidi a projekty tak, aby navzájem mohli kooperovat, učit se a vytvářet nové věci.”

Tvůrčí prostředí pro nové kreativce

Tvůrčí prostředí pro nové kreativce

Na zaběhlých sociálních sítích všichni kopou jen za sebe

Společnost, která je spolufinancována filmovým producentem Domem Santrym, se rovněž snaží řešit problémy spojené s využíváním stávajících sociálních médií, jako je Facebook, pro účely vlastní propagace. Hold tam každý kope sám za sebe, což logicky nevytváří žádné kreativní prostředí.

“Je velmi snadné, aby se kreativní hlasy ztratily v platformách plných reklam a bullshitového obsahu. Chceme tohle všechno odstranit a poskytnou konkrétní platformu zaměřenou na konkrétní lidi,” komentuje využitelnost aplikace Santry.

Trošku Tindrovské, ale proč ne?

Byznys model firmy je hodně okopírovaný od Tinderu. Vlastně to bude probíhat tak, že kreativci budou mít za měsíční poplatek k dispozici “Plus” program, který otevírá prémiové vlastosti a možnosti.

Jsou zatím někde na začátku vývoje, ale pokud vše bude šlapat tak, jak má, mohli bychom se aplikace dočkat letos v srpnu.

Zdroj: TC, Daisie 

Komentáře

Nahoru