Dnes vyšlo 15 článků

Hercem snadno a rychle? Ve virtuální realitě Theatre VR se stanete součástí shakespearovské tragédie

Být, či nebýt? To je oč tu běží! A co takhle být hercem na prknech, co znamenají svět, a užívat si zasloužený aplaus, zatímco sedíte doma na pohodlném gauči? S virtuální realitou Theatre VR od českého vývojářského studia Misterine by se tato představa jednou mohla změnit ve skutečnost.

Originální projekt, na kterém vývojáři stále usilovně pracují, je zatím ve stádiu prototypu, pro veřejnost tak ještě není dostupný. Působivý teaser však už teď slibuje velmi netradiční zážitek. Díky Theatre VR si každý bude moci vyzkoušet, jaké je to stát se hercem. Stačí si nasadit headset, vybrat konkrétní hru a už můžete pronášet svůj part, zatímco se procházíte po jevišti, kde s vámi interagují postavy ovládané počítačem. V konečném stavu by mělo jít o jedinečný způsob zábavy, který bude možné sdílet s přáteli i cizinci. Zajímavého využití virtuální reality už si všimli také odborníci, a tak za hru studio Misterine získalo v roce 2017 cenu GDS Indie Expo (Game Developer Session).

Služba zatím pracuje jen s několikaminutovou scénou z Shakespearova Hamleta. Jindřich Skeldal, kreativní ředitel studia sídlícího v Praze, pro Hospodářské noviny ale uvedl, že by projekt chtěli rozšířit na nejrůznější divadelní díla a směřovat jej nejen na využití pro veřejnost, ale také například pro různé amatérské soubory. Otázkou ale je, nakolik bude headset s virtuální realitou dostupný vzhledem k vysoké pořizovací hodnotě samotné helmy.

Skeldal novinám zároveň prozradil, že se o jejich novinku zajímají také zahraniční společnosti, konkrétně londýnská Merlin Entertainments a dubajská firma, která by ji využila ve školství.

Studio Misterine stojí kromě aktuálního projektu také za vývojem her pro různé platformy. Hráči jistě znají například Brány Skeldalu, Ro(c)k povraťáků, Colony 28 či Mutanta.

Zdroj text: Theatre VR, Hospodářské noviny, zdroj foto: Theatre VR, zdroj video: Youtube

Svůj život momentálně dělí mezi studium médií a andragogiky, drobnější copywriterské projekty a stáže. Po gymnáziu vedly její kroky na univerzitu, do regionální redakce novin a reklamní agentury, kde postupně získala cenné zkušenosti z oblasti žurnalistiky a reklamy, kterých si dodnes velmi váží. Ve volném čase se věnuje koordinaci festivalů po stránce PR. Skutečný odpočinek jí přináší vyčerpávající sport, dobrá kniha nebo kvalitní film.

Komentáře

Nahoru