Dnes vyšlo 15 článků

Harry Potter vstoupí do světa rozšířené reality v podobě mobilní aplikace

Po obrovském úspěchu, který sklidila společnost Niantic Labs ve spolupráci s Nintendo za hru Pokémon Go, ohlásili vývojáři Niantic práci na dalším slibném projektu. Už v průběhu příštího roku by světlo světa měla spatřit nová mobilní aplikace, opět založená na rozšířené realitě. Tentokrát půjde o hru na motivy Harryho Pottera s názvem Harry Potter: Wizards Unite.

harry potter

V září jsme vás informovali o připravované novince v podobě hry s rozšířenou realitou The Walking Dead: Our World z dílny studia Next Games a americké televizní společností AMC, která stojí za stejnojmenným seriálem. Vzhledem k rekordnímu počtu uživatelů, kterému se těší hra Pokémon Go (podle červencové zprávy Niantic to bylo 65 milionů hráčů měsíčně), je vcelku logické, že se z obliby rozšířené reality snaží těžit také další vývojáři. Nezahálí se ale ani v samotných Niantic Labs, kde ruku v ruce s WB Games San Francisco pracují na další herní záležitosti, která by měla na úspěch pouličního chytání pokémonů navázat.

Bližší informace o projektu zatím, bohužel, nejsou známé. Jak informoval web The Verge, vývojářská společnost Niantic zprávu o nové hře potvrdila a uvedla, že „s Harrym Potterem: Wizards Unite hráči, kteří snili o tom, že se kouzelný svět J. K. Rowlingové stane skutečností, konečně dostanou příležitost prožít ho v reálném životě.“ Další podrobnosti má firma v úmyslu zveřejnit až příští rok.

Harry Potter bude dle společnosti do určité míry ovlivněn dřívějším počinem Niantic – multiplayerovou online hrou Ingress, která vyzývá hráče k obsazování různých portálů ve jménu svých frakcí a jejich svazování do polí. Portály mohou vidět hráči v rozšířené realitě prostřednictvím svých mobilních zařízení. V aplikaci Harry Potter: Wizards Unite půjde především o učení kouzel, prozkoumávání sousedství za účelem objevení různých artefaktů a setkání s ikonickými postavami příběhu.

Zdroj text: theverge.com, harrypotterwizardsunite.com, zdroj foto: harrypotterwizardsunite.com, zdroj video: youtube.com

Svůj život momentálně dělí mezi studium médií a andragogiky, drobnější copywriterské projekty a stáže. Po gymnáziu vedly její kroky na univerzitu, do regionální redakce novin a reklamní agentury, kde postupně získala cenné zkušenosti z oblasti žurnalistiky a reklamy, kterých si dodnes velmi váží. Ve volném čase se věnuje koordinaci festivalů po stránce PR. Skutečný odpočinek jí přináší vyčerpávající sport, dobrá kniha nebo kvalitní film.

Komentáře

Nahoru